Maria Manuela. Pamiętnik chorej dziewczynki

Wydawnictwo: eSPe
Il diario di Maria Manuela. Con lettere di Uberto Mori
978-83-7482-177-3
A--

Maria Manuela Mori urodziła się z wrodzoną wadą serca. Wówczas (rok 1961) była to choroba nieuleczalna, zmarła mając 13 miesięcy. Gilda Mori w poruszający sposób opisała krótkie życie swej córki - "Zaledwie Manuela poszła do nieba, zapisałam wszystko, co miałam w sercu o niej, bo wiedziałam, że czas zatrze we mnie jej rysy twarzy i jej ból." Jej świadectwo daje otuchę wszystkim rodzicom zmagającym się z chorobą i cierpieniem dziecka bądź przeżywającym żałobę po jego stracie. W książce zamieszczone są także listy Uberto Mori, ojca Manueli, którego proces beatyfikacyjny jest w toku. Odniósł sukces zawodowy, a jednocześnie był człowiekiem o głębokiej duchowości maryjnej, żyjącym modlitwą. Otrzymał przydomek "inżynier Maryi".

źródło opisu: eSPe, 2008

źródło okładki: http://boskieksiążki.pl/data/gfx/pictures/medium/3/3/33_1.jpg