Święty Piotr. Apostoł i towarzysz

Wydawnictwo: eSPe
Simon Pierre, apôtre et compagnon
83-89167-67-0
A--

Święty Piotr ukazany jest jako Apostoł wyróżniony spośród innych uczniów Jezusa, ale też jako zwykły rybak, który zdecydował się „łowić ludzi”. Jakim człowiekiem był Szymon Piotr, który — chociaż zaparł się Jezusa — mógł powiedzieć patrząc Mu prosto w oczy: „Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham” (J 21, 17)? Autor prześledził zarówno Nowy Testament, jak i teksty apokryficzne....

Autor prześledził zarówno Nowy Testament, jak i teksty apokryficzne. Omawia tematy związane z życiem i powołaniem Szymona Piotra oraz jego relacje z innymi Apostołami. Porusza też kwestie sukcesji apostolskiej i prymatu papieża.

„Jezus mu rzekł: Ty jesteś Piotr, czyli Opoka, i na tej opoce zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą” (Mt 16, 18).

źródło opisu: eSPe, 2003

źródło okładki: http://boskieksiążki.pl/data/gfx/pictures/medium/0/8/180_1.jpg