Skarb

Cykl: Tory Brennan (tom 2) | Seria: Wirusy
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Seizure
Livre

Instytut, w którym pracują rodzice bohaterów, ma zostać sprzedany. W poszukiwaniu funduszy, które pozwoliłyby na ocalenie instytutu oraz wyspy, przyjaciele trafiają na piracki trop: to tutaj prawdopodobnie słynna piratka Anne Bonny ukryła swój wielki skarb. Mimo grożącego im niebezpieczeństwa młodzi ludzie ruszają na poszukiwania.

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie, 2014

źródło okładki: http://publicat.pl/

Ania Mróz | 2019-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2019

Chyba nawet lepsza niż poprzednia. Szybko się czyta. Ciekawa akcja. Dużo się dzieje. Polecam

thelastbooklover | 2016-10-22

Tory i jej przyjaciele rozwiązali tajemniczą zagadkę śmierci dawnej mieszkanki ich wyspy. Teraz mają na głowie inne zmartwienia.
Instytut, w który pracują ich rodzice ma zostać sprzedany. Jednak wspólnymi siłami znajdują pewną informację, która może uratować ich życie na wyspie. Tajemniczy skarb Piratki Anne Boni. Poszukują oni jakichkolwiek poszlak. Kiedy trafiają na podpowiedź bez zastanowienia ruszają by szukać tajemniczego skarbu.
Jednak Tory, Hi, Shelton oraz Ben mają inne zmartwienia. Ich moce bardzo się nasiliły. Wirus, który jest w ich ciałach nadal szleje. Zauważają że "fleszowanie" wyostrza ich niektóre zmysły. Jednak Tory posiada jeszcze jedną zdolność. Może wedrzeć się do umysłów przyjaciół jak i innych ludzi. Zamiast uważać Tory pakuje się jednak w kłopoty. A to może oznaczać że ich sekret wyjdzie na jaw...

ijacielubie | 2016-04-19
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 18 kwietnia 2016

Przygody tak nieprawdopodobne, a jednak miło się czyta. Chyba wolałabym, aby miejsce akcji było trochę mniej realne... ale z radością sięgnę po następną część, gdy tylko przybędzie do mnie paczucha.

anuszka | 2016-04-16
Przeczytana: kwiecień 2016

Bardzo dobra, trzymająca w napięciu kontynuacja serii zapoczątkowanej przez "Wirusy". Czwórka przyjaciół pakuje się w kolejne kłopoty, tym razem próbując odnaleźć skarb piracki, a przyświeca im naprawdę szczytny cel i po raz kolejny mają wszystkich przeciw sobie. Naprawdę ciekawa powieść przygodowa dla młodzieży.

Layken | 2016-03-06
Przeczytana: 06 marca 2016

Pierwszym tomem byłam absolutnie zachwycona i do drugiego tomu podchodziłem z ogormnym entuzjazmem i choć nie okazał się tak genialny jak Wirusy to był świetny i w wielu przypadkach naprawdę zaskakujący!

Grace Holloway | 2016-01-09
Przeczytana: 2016 rok

Po przeczytaniu pierwszego tomu miałam ochotę na kolejny a to za sprawą ciekawych wątków jakie udało mi się znaleźć w pierwszej części.

Ponownie spotykamy się z Tory, Benem, Sheltonem i Hi. Po odkryciu swoich wilczych mocy, próbują dowiedzieć się o nich czegoś więcej. Dzieciaki nie mają łatwo, ponieważ muszą ukrywać je przed innymi. Ponownie zżyłam się Tory i Benem. Tory to dziewczyna, która jest wierna swoim przekonaniom i nawet pod presją nie porzuca ich. Widać było gołym okiem, że Ben coś czuje do dziewczyny i mam nadzieję, że ten wątek zostanie dalej pociągnięty.

Książka zawiera podobny do poprzedniczki schemat: nastolatki w pościgu za czymś wpadają w kłopoty i zawsze jakimś cudem udaje się im z nich wyplątać. Lecz pomimo tego, autorom ponownie udało się mnie zaskoczyć. I to nawet niejednokrotnie. Ciekawą postacią jest sama piratka Anne Bonny (jest to osoba jak najbardziej realna, która żyła w XVIII wieku) i wątek jej skarbu – chociaż zadziwiające jest to, że nastolatkom...

Juliaxxx | 2016-01-03
Na półkach: Przeczytane, 2015

Tory ze swoją sforą próbuje uratować instytut, co według innych wydaje się niemożliwe, ale czemu by nie spróbować, zawsze może być tylko lepiej? Książka jak całą seria jest nieprzewidywalna, ma dużo zwrotów akcji, pościgów, trupów. W tej części bardziej poznajemy bohaterów, a całej akcji towarzyszy humor i dowcipy Hirama. Temat- skarb piratów, dość nieprawdopodobny, ale przynajmniej ciekawy.

Sosnowaigielka | 2016-01-02

Tom drugi przygód czwórki przyjaciół z wysp nie rozczarowuje. Humor, przygoda, odkrycia i naukowe ciekawostki sprzyjają lekturze. Polecam zdecydowanie dla wszystkich młodych (wiekiem i duchem), niecierpliwie czekając na kolejny tom.

olka2015 | 2015-10-03

Książka ciekawa powiem nawet że bardzo wciągająca i w fajny sposób napisana. Niebanalna opowieść o losach 4 przyjaciół o niezwykłych mocach :D

Shetani | 2015-08-18
Przeczytana: 26 lipca 2015

„Skarb” to drugi tom serii tworzonej przez autorkę cyklu „Kości” – Kathy Reichs – oraz jej syna Brendana Reichsa. Muszę przyznać, że już pierwsza część, czyli „Wirusy”, całkowicie mnie urzekła i oczarowała! Nie sądziłam, że istnieje jeszcze jakaś powieść młodzieżowa, w której mogę się odnaleźć. A pani Reichs uświadomiła mi, że owszem, istnieje. I jest to właśnie historia Tory Brennan i jej przyjaciół.
Tym razem grupa nastolatków z Loggerhead Island trafia na ślad zaginionego pirackiego skarbu. Legenda sprzed 300 lat sprawia, że widzą w niej szansę na uratowanie Instytutu Badawczego, w którym pracują ich rodzice. Są tak zdeterminowani, aby nie opuszczać swojej ukochanej wyspy, że zrobią wszystko, aby odnaleźć zapomniany skarb Anne Bonny. Natrafiają na odpowiedni trop, który wkrótce rozwija się w całe mnóstwo tajemniczych wskazówek – ale przecież któż inny by sobie z nimi poradził lepiej, jak nie nasza sprytna Tory? Mimo że jest to droga pełna niebezpieczeństw, czwórka przyjaciół...