Anatomia stretchingu

Autor:
tłumaczenie
Łukasz Głowacki
Stretching anatomy. Your illustrated guide to improving flexibility and muscular strength
978-83-7377-379-0
poradniki
typ
papier
limonka
7,8 (5 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Stretching to niezwykła sztuka. Łączy ona ruchy podpatrzone w naturze z możliwościami i potrzebami ludzkiego organizmu. Nie bez powodu znani instruktorzy fitness i specjaliści od zdrowia polecają już od lat te ćwiczenia jako jeden z najłatwiejszych sposobów na osiągnięcie wymarzonego, idealnie funkcjonującego ciała. Już dziś możesz poprawić elastyczność całego ciała i wydajność pracy stawów, mięśni, jak i całego układu szkieletowego. Będziesz mniej narażony na urazy czy kontuzje, a jest to bardzo ważne nie tylko dla zawodowych sportowców. Ponadto osiągniesz poprawę wizerunku całego ciała jak i postawy, która niejednokrotnie jest wypaczona przez niezdrowy styl życia. A wszystko to dzięki kilkunastu minutom ćwiczeń na dobę. Wspaniałe, barwne ilustracje, medyczne udokumentowanie działania wszystkich ćwiczeń i proste zalecenia, dzięki którym bez trudu opanujesz sztukę stretchingu – tego wszystkiego nie zaoferuje Ci żadna inna książka. Jeśli czujesz, że czas coś zrobić dla siebie – oto najlepsza ku temu okazja. Skorzystaj z niej!

źródło opisu: Talizman

źródło okładki: Talizman

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Jarka | 2013-06-11
Przeczytana: 10 czerwca 2013

Wraz z nadejściem wyższych temperatur wielu z nas zaczyna myśleć o zwiększeniu intensywności wykonywanych ruchów. Zarówno wisząca skóra, jak i pozostała po zimie oponka przestają być mile widziane, bo przecież latem trzeba się jakoś w stroju kąpielowym prezentować. Ukrywać nie będę, że również i mi zdarza się pracować nad swoją kondycją. Ponieważ nie stać mnie na prywatnego trenera z przyjemnością sięgam po wszelkie dostępne poradniki, które wyjaśniają, jak powinno się ćwiczyć w sposób prawidłowy czyli tak aby nie doprowadzić się do jakiejkolwiek kontuzji.

Stretchingiem zaczęłam się interesować stosunkowo niedawno. Zaintrygował mnie on ponieważ, nie dość, że składa się z dowolnie ułożonych serii nieskomplikowanych ćwiczeń, to dodatkowo powoduje rozciągnięcie mięśni i zwiększenie ich elastyczności. Tym sposobem w me ręce trafił poradnik "Anatomia stretchingu" autorstwa Arnolda G. Nelsona i Jouko Kokkonen.

Mimo iż okładka sprawia dość przeciętne wrażenie to, co się pod nią kryje...

limonka | 2012-03-25
Przeczytana: 23 marca 2012

Czy może być coś bardziej przyjemnego, niż poranne, błogie przeciąganie się w łóżku? A czy wiecie, że owo przeciąganie się jest niczym innym, jak stretchingiem?
Stretching to, najogólniej ujmując, zestaw ćwiczeń fizycznych, które polegają na rozciąganiu mięśni w celu ich uelastycznienia i ogólnego „rozruszania”. Polega na kilkunastosekundowym napinaniu mięśni, powolnym ich rozluźnianiu i rozciąganiu przez następne kilkanaście sekund.

Książka Arnolda G. Nelsona jest przejrzystym, bogatym w treść i ilustracje poradnikiem,
w którym znaleźć można wszelkie podstawowe informacje na temat tego rodzaju ćwiczeń.
W pierwszej części książki znajdują się wiadomości dotyczące rodzajów rozciągania i korzyści z niego płynących. Anatomia stretchingu podzielona jest na 7 rozdziałów:
- Rozciąganie mięśni szyi;
- Rozciąganie mięśni obręczy barkowej, grzbietu i klatki piersiowej;
- Rozciąganie mięśni ramion, nadgarstków i rąk;
- Rozciąganie mięśni dolnej części tułowia;
- Rozciąganie mięśni stawu...

Tomek | 2014-11-24

Kalendarium literackie
  • Éric-Emmanuel Schmitt
    55. rocznica
    urodzin
    ...życie to taki dziwny prezent. Na początku się je przecenia: sądzi się, że dostało się życie wieczne. Potem się go nie docenia, uważa się, że jest do chrzanu, za krótkie, chciałoby się niemal je odrzucić. W końcu kojarzy się, że to nie był prezent, ale jedynie pożyczka. I próbuje się na nie zasłuż... pokaż więcej
  • Mario Vargas Llosa
    79. rocznica
    urodzin
    Sekret szczęścia, a przynajmniej spokoju, leży w tym, żeby wyeliminować romantyczną miłość z życia, bo to ona sprawia, że człowiek cierpi. Tak żyje się spokojniej i lepiej się bawi, zapewniam cię.
  • Lauren Weisberger
    urodzin
    Gdzie miejsce na radość w twoim idealnie zaplanowanym, zaprojektowanym, wypełnionym zasadami życiu?
  • Bohumil Hrabal
    101. rocznica
    urodzin
    Bo ja gdy czytam, to właściwie nie czytam, biorę piękne zdanie do buzi i ssę je jak cukierek, jakbym sączył kieliszeczek likieru, tak długo, aż w końcu ta myśl rozpływa się we mnie jak alkohol, tak długo we mnie wsiąka, aż w końcu nie tylko jest w moim mózgu i sercu, lecz pulsuje w mych żyłach aż po... pokaż więcej
  • Richard Dawkins
    74. rocznica
    urodzin
    Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti. Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej.
  • Amanda Quick
    67. rocznica
    urodzin
    Nic tak nie rozstroi nerwów przeciwnika jak wyraz rozbawienia lub nawet znudzenie na twej twarzy.
  • Jayne Ann Krentz
    67. rocznica
    urodzin
    W rzeczywistości piekło jest przeraźliwie chłodne. To miejsce zimne i rozpaczliwie samotne"
  • Marc Brandel
    96. rocznica
  • Maksym Gorki
    147. rocznica
    urodzin
    Kobieta nie może nie rozumieć muzyki, zwłaszcza jeśli jej smutno.
  • Marianne Fredriksson
    88. rocznica
    urodzin
    Jesteś jedynie gościem w rzeczywistości, dlatego jej nie widzisz. Dostrzegasz tylko określone nazwą jej części, nigdy zaś powiązań, z których tworzy się całość.
  • Rafał Skarżycki
  • Julio Llamazares
    60. rocznica
    urodzin
    Czas podobny jest do rzeki: z początku płynie ospale i niepewnie,rozpędzając się z upływem lat.(...)Przez pierwsze dwadzieścia lub trzydzieści lat myślimy, że czas jest rzeką bez końca, jedynym w swoim rodzaju tworem, który sam siebie karmi i nigdy się nie wyczerpuje.Ale prędzej czy później odkrywam... pokaż więcej
  • Zbigniew Brzeziński
    73. rocznica
  • Anatolij Winogradow
    127. rocznica
    urodzin
    Jak to się stało, że cienka, cieńsza od włosa krawędź oddzieliła sen od przebudzenia?
  • Lauren Willig
  • Virginia Woolf
    74. rocznica
    śmierci
    Ludzie autentyczni najpełniej istnieją w samotności. Nie znoszą iluminacji, podwojenia. Ciskają swoje ledwie namalowane portrety, odwrócone twarzą do ziemi.
  • Eugène Ionesco
    21. rocznica
    śmierci
    Zdarza się, że człowiek śni. Przywiązuje się do tego snu, wierzy weń, kocha. Rano, gdy otwiera oczy, dwa światy jeszcze zachodzą na siebie, twarze nocy w świetle dnia słabo się zarysowują. Chciałoby się je spamiętać, zatrzymać. Wymykają ci się z rąk, brutalna rzeczywistość dnia je wypędza. Człowiek... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku