Anatomia stretchingu

Autor:
tłumaczenie
Łukasz Głowacki
Stretching anatomy. Your illustrated guide to improving flexibility and muscular strength
978-83-7377-379-0
poradniki
typ
papier
limonka
7,8 (5 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Stretching to niezwykła sztuka. Łączy ona ruchy podpatrzone w naturze z możliwościami i potrzebami ludzkiego organizmu. Nie bez powodu znani instruktorzy fitness i specjaliści od zdrowia polecają już od lat te ćwiczenia jako jeden z najłatwiejszych sposobów na osiągnięcie wymarzonego, idealnie funkcjonującego ciała. Już dziś możesz poprawić elastyczność całego ciała i wydajność pracy stawów, mięśni, jak i całego układu szkieletowego. Będziesz mniej narażony na urazy czy kontuzje, a jest to bardzo ważne nie tylko dla zawodowych sportowców. Ponadto osiągniesz poprawę wizerunku całego ciała jak i postawy, która niejednokrotnie jest wypaczona przez niezdrowy styl życia. A wszystko to dzięki kilkunastu minutom ćwiczeń na dobę. Wspaniałe, barwne ilustracje, medyczne udokumentowanie działania wszystkich ćwiczeń i proste zalecenia, dzięki którym bez trudu opanujesz sztukę stretchingu – tego wszystkiego nie zaoferuje Ci żadna inna książka. Jeśli czujesz, że czas coś zrobić dla siebie – oto najlepsza ku temu okazja. Skorzystaj z niej!

źródło opisu: Talizman

źródło okładki: Talizman

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Jarka | 2013-06-11
Przeczytana: 10 czerwca 2013

Wraz z nadejściem wyższych temperatur wielu z nas zaczyna myśleć o zwiększeniu intensywności wykonywanych ruchów. Zarówno wisząca skóra, jak i pozostała po zimie oponka przestają być mile widziane, bo przecież latem trzeba się jakoś w stroju kąpielowym prezentować. Ukrywać nie będę, że również i mi zdarza się pracować nad swoją kondycją. Ponieważ nie stać mnie na prywatnego trenera z przyjemnością sięgam po wszelkie dostępne poradniki, które wyjaśniają, jak powinno się ćwiczyć w sposób prawidłowy czyli tak aby nie doprowadzić się do jakiejkolwiek kontuzji.

Stretchingiem zaczęłam się interesować stosunkowo niedawno. Zaintrygował mnie on ponieważ, nie dość, że składa się z dowolnie ułożonych serii nieskomplikowanych ćwiczeń, to dodatkowo powoduje rozciągnięcie mięśni i zwiększenie ich elastyczności. Tym sposobem w me ręce trafił poradnik "Anatomia stretchingu" autorstwa Arnolda G. Nelsona i Jouko Kokkonen.

Mimo iż okładka sprawia dość przeciętne wrażenie to, co się pod nią kryje...

limonka | 2012-03-25
Przeczytana: 23 marca 2012

Czy może być coś bardziej przyjemnego, niż poranne, błogie przeciąganie się w łóżku? A czy wiecie, że owo przeciąganie się jest niczym innym, jak stretchingiem?
Stretching to, najogólniej ujmując, zestaw ćwiczeń fizycznych, które polegają na rozciąganiu mięśni w celu ich uelastycznienia i ogólnego „rozruszania”. Polega na kilkunastosekundowym napinaniu mięśni, powolnym ich rozluźnianiu i rozciąganiu przez następne kilkanaście sekund.

Książka Arnolda G. Nelsona jest przejrzystym, bogatym w treść i ilustracje poradnikiem,
w którym znaleźć można wszelkie podstawowe informacje na temat tego rodzaju ćwiczeń.
W pierwszej części książki znajdują się wiadomości dotyczące rodzajów rozciągania i korzyści z niego płynących. Anatomia stretchingu podzielona jest na 7 rozdziałów:
- Rozciąganie mięśni szyi;
- Rozciąganie mięśni obręczy barkowej, grzbietu i klatki piersiowej;
- Rozciąganie mięśni ramion, nadgarstków i rąk;
- Rozciąganie mięśni dolnej części tułowia;
- Rozciąganie mięśni stawu...

Tomek | 2014-11-24

Kalendarium literackie
  • Antoni Libera
    66. rocznica
    urodzin
    Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.
  • Pierre Lemaitre
    64. rocznica
    urodzin
    To zawsze błąd mieć rację zbyt wcześnie.
  • Sven Hassel
    98. rocznica
    urodzin
    - Taka jest wola Boga. Jeśli wojna nie zabija, to nie jest to wojna. Misja, na którą was wysyłam, bez wątpienia skończy się śmiercią. Ale będzie to śmierć żołnierska. Honorowa śmierć.
    - No to, kurwa, hurra. - mruknął Mały głośno.
  • Katarzyna Rygiel
    40. rocznica
    urodzin
    Szczerość wymaga odwagi, może dlatego nie cieszy się popularnością.
  • Kazimierz Smoleń
    95. rocznica
  • George Gordon Byron
    191. rocznica
    śmierci
    Bo choć dla czasu staje się nicością, ona jest dla mnie całą wiecznością.
  • Jerzy Andrzejewski
    32. rocznica
    śmierci
    Każdy na ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.
  • Daphne du Maurier
    26. rocznica
    śmierci
    Szczęście nie jest wartością, którą można ocenić, jest to sposób myślenia, stan umysłu.
  • James Graham Ballard
    6. rocznica
    śmierci
    (...) Rola pisarza, jego upoważnienie i koncesja na tworzenie uległy radykalnej przemianie (...) W pewnym sensie pisarz niczego już nie wie. Nie ma żadnego moralnego prawa do narzucania czegokolwiek. Jego rola sprowadza się obecnie do zaproponowania czytelnikowi wytworu swojej wyobraźni, zbioru opcj... pokaż więcej
  • Tadeusz Rittner
    Trzeba marzyć
  • Ladislav Klíma
    87. rocznica
    śmierci
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • Karol Darwin
    133. rocznica
    śmierci
    Wiele małp lubi bardzo herbatę, kawę i napoje alkoholowe oraz, co sam zaobserwowałem, z przyjemnością pali tytoń.
  • Kamil Giżycki
    47. rocznica