Anatomia stretchingu

Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
tłumaczenie
Łukasz Głowacki
Stretching anatomy. Your illustrated guide to improving flexibility and muscular strength
978-83-7377-379-0
poradniki
ZielonaCytryna

Stretching to niezwykła sztuka. Łączy ona ruchy podpatrzone w naturze z możliwościami i potrzebami ludzkiego organizmu. Nie bez powodu znani instruktorzy fitness i specjaliści od zdrowia polecają już od lat te ćwiczenia jako jeden z najłatwiejszych sposobów na osiągnięcie wymarzonego, idealnie funkcjonującego ciała. Już dziś możesz poprawić elastyczność całego ciała i wydajność pracy stawów, mięśni, jak i całego układu szkieletowego. Będziesz mniej narażony na urazy czy kontuzje, a jest to bardzo ważne nie tylko dla zawodowych sportowców. Ponadto osiągniesz poprawę wizerunku całego ciała jak i postawy, która niejednokrotnie jest wypaczona przez niezdrowy styl życia. A wszystko to dzięki kilkunastu minutom ćwiczeń na dobę. Wspaniałe, barwne ilustracje, medyczne udokumentowanie działania wszystkich ćwiczeń i proste zalecenia, dzięki którym bez trudu opanujesz sztukę stretchingu – tego wszystkiego nie zaoferuje Ci żadna inna książka. Jeśli czujesz, że czas coś zrobić dla siebie – oto najlepsza ku temu okazja. Skorzystaj z niej!

źródło opisu: Talizman

Spotkanie
Milan Kundera

6,84 (100 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Jarka | 2013-06-11
Przeczytana: 10 czerwca 2013

Wraz z nadejściem wyższych temperatur wielu z nas zaczyna myśleć o zwiększeniu intensywności wykonywanych ruchów. Zarówno wisząca skóra, jak i pozostała po zimie oponka przestają być mile widziane, bo przecież latem trzeba się jakoś w stroju kąpielowym prezentować. Ukrywać nie będę, że również i mi zdarza się pracować nad swoją kondycją. Ponieważ nie stać mnie na prywatnego trenera z przyjemnością sięgam po wszelkie dostępne poradniki, które wyjaśniają, jak powinno się ćwiczyć w sposób prawidłowy czyli tak aby nie doprowadzić się do jakiejkolwiek kontuzji.

Stretchingiem zaczęłam się interesować stosunkowo niedawno. Zaintrygował mnie on ponieważ, nie dość, że składa się z dowolnie ułożonych serii nieskomplikowanych ćwiczeń, to dodatkowo powoduje rozciągnięcie mięśni i zwiększenie ich elastyczności. Tym sposobem w me ręce trafił poradnik "Anatomia stretchingu" autorstwa Arnolda G. Nelsona i Jouko Kokkonen.

Mimo iż okładka sprawia dość przeciętne wrażenie to, co się pod nią kryje...

ZielonaCytryna | 2012-03-25
Przeczytana: 23 marca 2012

Czy może być coś bardziej przyjemnego, niż poranne, błogie przeciąganie się w łóżku? A czy wiecie, że owo przeciąganie się jest niczym innym, jak stretchingiem?
Stretching to, najogólniej ujmując, zestaw ćwiczeń fizycznych, które polegają na rozciąganiu mięśni w celu ich uelastycznienia i ogólnego „rozruszania”. Polega na kilkunastosekundowym napinaniu mięśni, powolnym ich rozluźnianiu i rozciąganiu przez następne kilkanaście sekund.

Książka Arnolda G. Nelsona jest przejrzystym, bogatym w treść i ilustracje poradnikiem,
w którym znaleźć można wszelkie podstawowe informacje na temat tego rodzaju ćwiczeń.
W pierwszej części książki znajdują się wiadomości dotyczące rodzajów rozciągania i korzyści z niego płynących. Anatomia stretchingu podzielona jest na 7 rozdziałów:
- Rozciąganie mięśni szyi;
- Rozciąganie mięśni obręczy barkowej, grzbietu i klatki piersiowej;
- Rozciąganie mięśni ramion, nadgarstków i rąk;
- Rozciąganie mięśni dolnej części tułowia;
- Rozciąganie mięśni stawu...

jamnik_sst | 2016-03-29

Widzę tutaj opinie z których można zrobić kolejną książkę ;) Wiec ja napisze króciutko.

Książka wykonana profesjonalnie, w naprawdę świetnej jakości (adekwatnej do ceny). Bardzo dużo informacji i pełna gama ćwiczeń, chyba jeden z lepszych polskich podręczników o rozciąganiu... Nie dałem mu maksimum, ponieważ brakuje mi tutaj bardzo istotnych informacji dotyczących samych metod rozciągania. Dynamiczne, statyczne, izometryczne itp... brakuje tez,informacji o negatywnych skutkach, nie umiejętnego rozciągania. Co jest bardziej ważne, niż samo rozciąganie, przekonałem się o tym osobiście.

wipptal | 2016-08-09
książek: 2045