Anatomia stretchingu

Autor:
tłumaczenie
Łukasz Głowacki
Stretching anatomy. Your illustrated guide to improving flexibility and muscular strength
978-83-7377-379-0
poradniki
typ
papier
limonka
7,8 (5 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Stretching to niezwykła sztuka. Łączy ona ruchy podpatrzone w naturze z możliwościami i potrzebami ludzkiego organizmu. Nie bez powodu znani instruktorzy fitness i specjaliści od zdrowia polecają już od lat te ćwiczenia jako jeden z najłatwiejszych sposobów na osiągnięcie wymarzonego, idealnie funkcjonującego ciała. Już dziś możesz poprawić elastyczność całego ciała i wydajność pracy stawów, mięśni, jak i całego układu szkieletowego. Będziesz mniej narażony na urazy czy kontuzje, a jest to bardzo ważne nie tylko dla zawodowych sportowców. Ponadto osiągniesz poprawę wizerunku całego ciała jak i postawy, która niejednokrotnie jest wypaczona przez niezdrowy styl życia. A wszystko to dzięki kilkunastu minutom ćwiczeń na dobę. Wspaniałe, barwne ilustracje, medyczne udokumentowanie działania wszystkich ćwiczeń i proste zalecenia, dzięki którym bez trudu opanujesz sztukę stretchingu – tego wszystkiego nie zaoferuje Ci żadna inna książka. Jeśli czujesz, że czas coś zrobić dla siebie – oto najlepsza ku temu okazja. Skorzystaj z niej!

źródło opisu: Talizman

źródło okładki: Talizman

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Jarka | 2013-06-11
Przeczytana: 10 czerwca 2013

Wraz z nadejściem wyższych temperatur wielu z nas zaczyna myśleć o zwiększeniu intensywności wykonywanych ruchów. Zarówno wisząca skóra, jak i pozostała po zimie oponka przestają być mile widziane, bo przecież latem trzeba się jakoś w stroju kąpielowym prezentować. Ukrywać nie będę, że również i mi zdarza się pracować nad swoją kondycją. Ponieważ nie stać mnie na prywatnego trenera z przyjemnością sięgam po wszelkie dostępne poradniki, które wyjaśniają, jak powinno się ćwiczyć w sposób prawidłowy czyli tak aby nie doprowadzić się do jakiejkolwiek kontuzji.

Stretchingiem zaczęłam się interesować stosunkowo niedawno. Zaintrygował mnie on ponieważ, nie dość, że składa się z dowolnie ułożonych serii nieskomplikowanych ćwiczeń, to dodatkowo powoduje rozciągnięcie mięśni i zwiększenie ich elastyczności. Tym sposobem w me ręce trafił poradnik "Anatomia stretchingu" autorstwa Arnolda G. Nelsona i Jouko Kokkonen.

Mimo iż okładka sprawia dość przeciętne wrażenie to, co się pod nią kryje...

limonka | 2012-03-25
Przeczytana: 23 marca 2012

Czy może być coś bardziej przyjemnego, niż poranne, błogie przeciąganie się w łóżku? A czy wiecie, że owo przeciąganie się jest niczym innym, jak stretchingiem?
Stretching to, najogólniej ujmując, zestaw ćwiczeń fizycznych, które polegają na rozciąganiu mięśni w celu ich uelastycznienia i ogólnego „rozruszania”. Polega na kilkunastosekundowym napinaniu mięśni, powolnym ich rozluźnianiu i rozciąganiu przez następne kilkanaście sekund.

Książka Arnolda G. Nelsona jest przejrzystym, bogatym w treść i ilustracje poradnikiem,
w którym znaleźć można wszelkie podstawowe informacje na temat tego rodzaju ćwiczeń.
W pierwszej części książki znajdują się wiadomości dotyczące rodzajów rozciągania i korzyści z niego płynących. Anatomia stretchingu podzielona jest na 7 rozdziałów:
- Rozciąganie mięśni szyi;
- Rozciąganie mięśni obręczy barkowej, grzbietu i klatki piersiowej;
- Rozciąganie mięśni ramion, nadgarstków i rąk;
- Rozciąganie mięśni dolnej części tułowia;
- Rozciąganie mięśni stawu...

Tomek | 2014-11-24

Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Marcin Szczygielski
    43. rocznica
    urodzin
    Bo jak się ludzie kochają, z wzajemnością, to nie mają głowy do podłości i są dobrzy.
  • Richard A. Knaak
    54. rocznica
    - Bądź przeklęty!
    - Dziękuję, już jestem Pójdziemy?
  • Ian Fleming
    107. rocznica
    urodzin
    Jedyny sposób, na to, aby rzucić palenie, to przestać i już nie zaczynać. Jeżeli pani chce udawać przez tydzień czy dwa, że porzuca palenie, to ograniczenie ich nic nie da. Tyle, że zanudza się innych i ciągle o tym myśli. (...) A drugi sposób to mieć papierosy za słabe, albo za mocne
  • Małgorzata Szejnert
    79. rocznica
    urodzin
    Pozwoliła mi zadawać pytania. Sama nie zadała ani jednego. Uznała widocznie, że mam prywatny powód, by pytać. Z kolei, jako osoba, która traktowała dosyć obojętnie nocne transporty, co ją dziś zasmuca i niepokoi, miała prywatny powód, by odpowiadać.
  • Maeve Binchy
    75. rocznica
  • Krystyna Żywulska
    97. rocznica
    urodzin
    A czy kiedyś... jeśli nawet uda się wyjść na prawdziwą wolność, czy potrafię nie kojarzyć najpiękniejszego krajobrazu, najbardziej uroczych zakątków z czarnym dymem, z krwistym płomieniem, z rozpaczliwym ostatnim krzykiem palonych ludzi? Chyba nigdy już, nigdy. Ludzie będą mieli swoje sprawy, a ja b... pokaż więcej
  • Irena Krzywicka
    116. rocznica
    urodzin
    A los, wie pan, to nie jest wcale sumienny księgowy, tylko głupi, bezmyślny dureń, który wszystko mili i plącze i wszystko zawsze nie w porę załatwia. Za późno. Za późno, rozumie pan?
  • Patrick White
    103. rocznica
    urodzin
    Fizyczna miłość wydawała mu się teraz jak gdyby wesołym wyścigiem z przeszkodami, w którym ostatecznie prawie każdy zawodnik zasługuje na dyskwalifikację za mniejsze lub większe oszustwa.
  • Wojciech Karolak
    76. rocznica
  • Jarosław Stukan
    42. rocznica
    urodzin
    W człowieku bowiem piękne jest to, że wie, nawet
    jeśli ze swoją wiedzą się nie zgadza.
  • Michał Piróg
    44. rocznica
  • Miljenko Jergović
    49. rocznica
    urodzin
    (...) czuje, jak rośnie w nim strach. I to nie zwyczajny, paniczny, histeryczny ludzki strach, tylko taki, przed którym nie ma ucieczki. Zaczyna się bać, jak w dzień biblijnego potopu, i nikomu nie potrafi powiedzieć, z czego zrobiony jest jego strach. Do szału doprowadza go niezrozumienie, tępota,... pokaż więcej
  • Frank Schätzing
    58. rocznica
    urodzin
    Im bardziej kogoś lubię, tym mi głupiej mu to powiedzieć. Jeśli chodzi o ciebie, jestem prawdopodobnie największym głupcem wszech czasów.
  • Irena Jurgielewiczowa
    12. rocznica
    śmierci
    Jak komuś życie krzywo się ułożyło (...) i jest sam, to robi się trochę dziwny i nieraz głupie pomysły przychodzą mu do głowy.
  • Anne Brontë
    166. rocznica
    śmierci
    Gdy straciłem panią Graham z oczu, zdało mi się, że wraz z nią odeszła cała radość [...]
  • Stefan Wyszyński
    34. rocznica
    śmierci
    Myśl o Mnie, a Ja już będę myślał o tobie”. – „Uwolnisz się od zbędnego niepokoju, daremnych rozważań, zbędnych myśli. Ile natomiast zyskasz czasu, który możesz poświęcić wyłącznie dla Mnie i dla mojego Kościoła. Chcesz mieć więcej czasu? Myśl tylko o Mnie, a przekonasz się, ile przybędzie ci czasu”... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku