Wstęp do filologii słowiańskiej

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
83-01-14720-2
kryptonite

Wstęp do filologii słowiańskiej Jedyny w Polsce podręcznik zawierający systematyczny i przystępnie napisany wykład wiedzy ogólnoslawistycznej! Nowe wydanie, zaktualizowane o wyniki ostatnich badań! Podręcznik: podaje informacje dotyczące pochodzenia i rozwoju języka prasłowiańskiego do momentu wyodrębnienia się poszczególnych języków słowiańskich; daje wszechstronny i wyczerpujący...

Wstęp do filologii słowiańskiej
Nowe wydanie, zaktualizowane o wyniki ostatnich badań!

Podręcznik:

daje wszechstronny i wyczerpujący opis fonetyki i morfologii języka prasłowiańskiego oraz cerkiewnosłowiańskiego;
przedstawia rozwój pisma Słowian - głagolicy, cyrylicy oraz alfabetów słowiańskich opartych na cyrylicy i łacinie;
przytacza wiele cennych wiadomości na temat powstania najdawniejszych słowiańskich zabytków pisanych i ich charakterystyki językowej;
przedstawia poglądy dotyczące pochodzenia Słowian i początków kształtowania się państw słowiańskich;
prezentuje dzieje i znaczenie misji wielkomorawskiej Cyryla i Metodego oraz chrystianizacji Słowian.

Książka przeznaczona dla studentów kierunków slawistycznych, w tym filologii słowiańskiej oraz historyków, archeologów i wszystkich zainteresowanych badaniami nad językiem.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/5185/wstep-do-fil...(?)

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/5185/wstep-do-fil...»

Kasjopeja | 2015-02-06
Przeczytana: 02 lutego 2015

Mnie akurat bardzo zainteresowała. Była lepsza niż wykłady.

kryptonite | 2012-04-06
Przeczytana: marzec 2012

Nie lubię językoznawstwa diachronicznego, ale staram się to wszystko ogarnąć. Ta książka miała mi w tym pomóc - może innym tak, ale mi na pewno nie.