Space and place : the perspective of experience
Irm

"To, jak człowiek - połączenie zwierzęcia, fantasy i komputera - doświadcza i rozumie świat, jest zasadniczym tematem mojej książki. [...] Zamknięta i uczłowieczona przestrzeń staje się miejscem. W porównaniu z przestrzenią, miejsce jest spokojnym centrum ustalonych wartości. Istotom ludzkim potrzebne jest zarówno miejsce, jak i przestrzeń. Życie człowieka jest dialektycznym ruchem miedzy bezpiecznym schronieniem a przygodą, przywiązaniem a wolnością. W otwartej przestrzeni można intensywnie odczuć walory miejsca, a w samotności zacisznego miejsca ogrom rozciągającej się poza nim przestrzeni staje się dojmujący."

źródło opisu: PIW, 1987

źródło okładki: www.conrada11.pl

Ania | 2014-11-24

Fragment który przeczytałam był bardzo ciekawy i mam nadzieję ,że pomoże mi w zrozumieniu najbliższych zajęć z filozofii kultury gdzie będziemy rozmawiać o różnych rodzajach przestrzeni i ich rozumieniu.

Damian Wnuk | 2017-10-03
Przypkowski | 2017-05-30