Tellos - 2 - Drużyna Światła

Tłumaczenie: Michał Studniarek
Wydawnictwo: Egmont Polska
komiksy
Wkp

Czy Jarek jest jedynym Wybrańcem? Kogo wyśle za nim Malesur - pan zła? I jaką tajemnicę skrywa Koj tygrolud?

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/tellos/2

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/tellos/2

Wkp | 2014-02-04

Z PUDŁA WYGRZEBANE, CZ CXXXI

Tom opowiada przepowiednię, wg które Jarek jest wybrańcem i z pomocą dżina z medalionu pokona zło, które włada Tellos. Nie zdoła jednak tego zrobić, jeśli nie odnajdzie drugiego wybrańca. Ekipa rusza w drogę, jednak Serra zapowiada, że nie będzie im towarzyszyła do końca. Malesur w tym czasie wysyła za nimi morderców…

Kolejny lekki, prosty i przyjemny komiks przygodowy. Łatwy, przyjemny, bez ambicji za to idealny na krótką rozrywkę dla fanów fantasy. W tle masa postaci znanych z innych dzieł tego gatunku i całkiem przyzwoita treść.

Dla młodszych, albo tych, którzy lubią po prostu niezły komiks środka.

Zerr | 2013-11-18
Przeczytana: 12 lipca 2013

Tekst ukazał się na: www.recenzjum.blogspot.com

Czasem zdarza mi się zakupić jakiś komiks lub też i całą serię, zasiąść i poczytać. Z "Tellos" było jednak nieco inaczej, bowiem byłem w posiadaniu jedynie pierwszego tomu, który trafił w moje ręce w roku 2011. Od tamtej pory co jakiś czas prowadziłem poszukiwania kolejnych egzemplarzy, aż udało mi się (cudem) zebrać całą pięciozeszytową kolekcję. Tego typu forma czytelnictwa jest raczej mniej wymagająca od książek, jednakowoż, przynajmniej dla mnie, równie interesująca.

Raczej wątpię, by komuś jeszcze udało się zdobyć gdzieś omawiane przeze mnie komiksy. Sam miałem z tym nie lada kłopot. Dlaczego zatem recenzuję serię "Tellos"? Sam nie jestem pewny. To już chyba weszło mi w nawyk. Nie potrafię czegoś przeczytać, a później rzucić w kąt i zapomnieć. Zatem pewnie niektóre recenzje piszę w pewnym stopniu także i dla samego siebie. By nie zapomnieć, by móc w każdej chwili do tego wrócić. Czasu na ponowną lekturę może już nie być, ale...