Tellos - 1 - Tajemnica amuletu

Tłumaczenie: Michał Studniarek
Wydawnictwo: Egmont Polska
komiksy
Wkp

"Nie ma mowy! To nie chodzi o mnie! Ja tylko dotknąłem Amuletu i wtedy pojawiło się to niezwykłe światło! Nie jestem żadnym Wybrańcem! Mag musiał się pomylić!"
Tak zareagował Jarek na wiadomość o swoim przeznaczeniu. Nic dziwnego - to zadanie wydaje się być ponad siły 14-letniego chłopaka. Ale w świecie magii wszystko jest możliwe... Zwłaszcza, gdy można liczyćna przyjaciół!

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/tellos/1

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/tellos/1

Wkp | 2014-02-04

Z PUDŁA WYGRZEBANE, CZ CXXX

Jeffsport, port handlowy w Tellos. Nastoletni Jarek i tygrolud Koj uciekają przed Żabojownikami złego Malesura. Koj to zbiegły niewolnik i za niego i pomagającego mu chłopca wyznaczono nagrody. Ale nie tylko. Nagrodę wyznaczono też za odzyskanie tajemniczego amuletu, który trafił w ręce piratki Serry. Drogi Jareka, Koja i Serry przecinają się…

Tood Dezago to znany z Marvela (głownie przygód Spidermana) całkiem zręczny scenarzysta. Mike Wieringo to niezły rysownik, bardzo dobry (współczesny, nieco mangowy, z pełna paletą jaskrawych barw bijących po oczach), jeśli robi historie dla młodszych. Takie jak „Tellos” właśnie. Razem stworzyli znakomity komiks dla nastolatków. Przygodową opowiastkę, która na razie nie rozwija jeszcze skrzydeł, ale bawi i zapewnia pół godziny niezłej rozrywki nie tylko młodszym czytelnikom.
Tak więc polecam, szczególnie z perspektywy wszystkich tomów, które składają się na naprawdę bardzo dobrą opowiastkę nieco w klimatach...

PolishPopkulturę | 2015-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2015

Ocena dla całej serii i polecam czytać tylko w całości. Początek (tj. dwa pierwsze albumy) - do bólu naiwne i infantylne. Potem robi się już jednak mroczniej, a zaskakujące zakończenie (dwa ostatnie zeszyty serii zebrane w albumie nr 5) pozostawia czytelnika z poczuciem, że jednak obcował z całkiem niezłą, dobrze przemyślaną, i - wbrew pozorom - bardzo dojrzałą historią. Ode mnie 5+/10. Mogło być lepiej, ale w ogólnym rozrachunku polecam, choć rzecz to raczej dla młodszego i mniej wyrobionego czytelnika.

Isil | 2013-11-02

Może i przeciętne, ale jakoś szybko i z zainteresowaniem przeczytałam. Co do kreski to nie wymaga komentarza, bo jej nie ma.

Zerr | 2013-11-18
Przeczytana: 2011 rok

Tekst ukazał się na: www.recenzjum.blogspot.com

Czasem zdarza mi się zakupić jakiś komiks lub też i całą serię, zasiąść i poczytać. Z "Tellos" było jednak nieco inaczej, bowiem byłem w posiadaniu jedynie pierwszego tomu, który trafił w moje ręce w roku 2011. Od tamtej pory co jakiś czas prowadziłem poszukiwania kolejnych egzemplarzy, aż udało mi się (cudem) zebrać całą pięciozeszytową kolekcję. Tego typu forma czytelnictwa jest raczej mniej wymagająca od książek, jednakowoż, przynajmniej dla mnie, równie interesująca.

Raczej wątpię, by komuś jeszcze udało się zdobyć gdzieś omawiane przeze mnie komiksy. Sam miałem z tym nie lada kłopot. Dlaczego zatem recenzuję serię "Tellos"? Sam nie jestem pewny. To już chyba weszło mi w nawyk. Nie potrafię czegoś przeczytać, a później rzucić w kąt i zapomnieć. Zatem pewnie niektóre recenzje piszę w pewnym stopniu także i dla samego siebie. By nie zapomnieć, by móc w każdej chwili do tego wrócić. Czasu na ponowną lekturę może już nie być, ale...

lyl3th | 2015-01-21
Damian Krzywda | 2012-08-05