Zgłosuj na książki roku 2017

Idea i czyn. Drogi Mielczan do niepodległości 1907-1918
83-88308-92-0
historia
Getos

Książka ta poświęcona jest ludziom - mielczanom, którzy u progu XX wieku zdecydowali się rzucić swe młode życie na "ofiarny stos" Ojczyzny. Ich historia to przysłowiowy "stracenców los", jak o sobie śpiewali w okopach I wojny światowej. Przyświecał im jeden cel, dla którego znaleźli się w szeregach legionowych - niepodległa Polska. W książce zamieszczono liczne fotografie, obszerne fragmenty pamiętników i wspomnień, przedruki dokumentów.

źródło opisu: http://www.debiccy.pl/

źródło okładki: http://www.debiccy.pl/