flora i fauna

Skalniaki to kontynuacja książki wydanej przez PWRiL w 1995 roku pod tym samym tytułem. Zawiera ona ponad 250 opisów gatunków i odmian roślin uprawianych w ogrodzie autora, a więc roślin, które zna z własnego doświadczenia..

Mario | 2012-10-10

W Polsce nikt jak on nie opowiada o małych roślinach, a nawet większych (w "Bylinach"). Tę książkę się czyta, a potem się ją ma pod ręką. Pod ręką, kiedy do ogrodu, a czyta, kiedy do wyobraźni. Pana Eugeniusza cenią też nasi, o ileż chętniej angażujący się w pasje, sąsiedzi - Czesi i Niemcy. Jego książki to perełki, lecz większej niż owe błyszczące kamyki wartości.

Meggi59 | 2015-04-01
Na półkach: Ulubione, Przeczytane