Etyka przymierza Starego Testamentu

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dzieła Wybrane". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
978-83-7363-912-6
religia

Ks. Janusz Nagórny, rozmiłowany w Piśmie Świętym, podjął w okresie posoborowej odnowy próbę odczytania biblijnego orędzia moralnego. Spośród wiodących idei biblijnych skoncentrował się na idei Przymierza, co pozwoliło mu poszczególne elementy Starego Testamentu ująć w jeden system. Niniejsza książka jest próbą, na kanwie analiz biblijnych, syntezy głównych cech etyki Przymierza.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.wydawnictwokul.lublin.pl/sklep/popup_image.php?pID=1341

| 2012-03-22
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 18 marca 2012

Gdyby mój kolega nie pisał pracy doktorskiej z religioznawstwa, w życiu bym nie natknęła się na tę książkę. Ów publikacja zdecydowanie wpłynęła na moje poglądy religijne, zdecydowanie mnie utwierdziła w mej dotychczasowej wierze. Polecam ją także tym, którzy nie wyznają wiary rzymskokatolickiej. Polecam osobom, które pasjonują się religiami świata, a także tym, którzy po prostu sceptycznie podchodzą do wyznawania wiary w Boga. Myślę, że można tę książkę uznać za bardzo wartościową - pomimo wszystko. Ja trafiłam na nią prawie przypadkiem, a do tego w ogóle nie żałuję i nie będę żałować, że poświęciłam jej parę chwil uwagi. Zachęcam...

AnnaSikorska | 2015-11-19
Iza | 2014-12-27