Assassin’s Creed: Tajemna krucjata

Tłumaczenie: Michał Strąkow
Cykl: Assassin''s Creed (tom 3)
Wydawnictwo: Insignis
Assassin’s Creed: Secret Crusade

Niccolò Polo, ojciec Marco, ujawnia historię, którą ukrywał w tajemnicy przez całe swe życie – opowie o Altaïrze, jednym z najznakomitszych asasynów Bractwa. Altaïr wyrusza na wielką misję, która poprowadzi go przez Ziemię Świętą i podczas której odkryje prawdziwe znaczenie Credo Asasynów. By dowieść swojego poświęcenia sprawie, Altaïr będzie musiał pokonać dziewięciu śmiertelnych wrogów,...

Altaïr wyrusza na wielką misję, która poprowadzi go przez Ziemię Świętą i podczas której odkryje prawdziwe znaczenie Credo Asasynów. By dowieść swojego poświęcenia sprawie, Altaïr będzie musiał pokonać dziewięciu śmiertelnych wrogów, pośród których jest sam przywódca templariuszy, Robert de Sable.

Historia życia Altaïra zostanie przedstawiona tu po raz pierwszy. Będzie to opowieść o podróży, która zmieniła bieg historii; o nieustającej walce ze spiskiem templariuszy; o jego życiu rodzinnym, równie wstrząsającym, co tragicznym. Będzie to wreszcie opowieść o zdradzie przyjaciela.

źródło opisu: insignis.pl

źródło okładki: insignis.pl

Marcin | 2017-12-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 02 grudnia 2017

Trzecia część książek, ale chronologicznie wydarzenia w niej zawarte były pierwsze. Napisana na podstawie scenariusza do gry, niewiele od niego odbiega.

| 2014-03-23
Przeczytana: marzec 2014

Assassin's Creed już dawno skradło mi serce. A Altaïr stał się szybko moim ulubionym bohaterem gry. I teraz dostałam w swoje łapki książkę o Altaïrze. I jak było?

Powiem krótko. Nieziemsko.

Książka jest dokładnym streszczeniem gry Assassin's Creed, co powinno ją dla mnie skreślić na miejscu. No jak to, czytać fabularyzowaną solucję? Ale jak tylko przeczytałam pierwsze rozdziały, zrozumiałam, jak łatwo znów stać się asasynem i jak łatwo na nowo zanurzyć się w tym świecie. Z dodatkowymi informacjami na temat naszego ukochanego Mistrza, cała historia Altaïra podana nam jak na tacy.

To nie jest *tylko* streszczenie gry. To wszystko, co udało się autorowi zebrać z historii Altaïra, którą zaserwowali nam twórcy gry. Mamy tu jego słynne mordy na templariuszach, jego walkę o odzyskanie Zakonu, jego dzieciństwo...a czyta się to wszystko z wypiekami na twarzy, bo styl autora, mimo, że musiał często się ograniczać przez wymogi gry, jest naprawdę świetny. To porywająca, zapierająca dech w...

Shepardówna | 2014-06-20

Jestem wielbicielką gier Assassin's Creed więc tematyka książki nie była mi obca. Polecam ją dla osób które grały w gry a dla tych który są ciekawi świata Assassynów i głównego bohatera Altaira . W książce opisane jest bardzo ciekawe życie naszego bohatera , zmagającego się z Templariuszami ale także z samym sobą. Jego podróż do Ziemi Świętej , jest dowodem poświęcenia dla Assassynów oraz ich Credo . Historia ta jest opowiedziana w ciekawy sposób , nie da
nie wciągnąć się w tą historie . Chodź książka jest odzwierciedleniem fabuły gry powinna spodobać się wielbicielą gry jak i nowym czytelniką . Zachęcam do przeczytania wspaniałej opowieści i historii uznawanego za najlepszego z Assassynów Altaira Ibn La-Ahada .

Natulusia | 2016-10-13
Przeczytana: 10 października 2016

Wyobraź sobie zatłoczone, pełne kurzu miasto. Stań na jednej z jego ulic i odetchnij powietrzem nasycony wonią zwierząt i potu. Rozejrzyj się wokół, na rzucających lękliwie spojrzenia tubylców. A potem unieś głowę. Tuż obok, niewidoczny w otaczającym skwarze, pojawia się asasyn. Cichy, niewidzialny, zabójczo skuteczny.

Taki właśnie Altaïr pojawił się w moim życiu. Nie powiem, żeby podbił moje serce, ale na pewno znalazł tam sobie trochę miejsca. Myślałam, że powieść na podstawie gry komputerowej nie będzie miała tego czegoś, tej głębi, a tu... Tyle akcji, wydarzeń, zwrotów i przeskoków, że brak inteligentnej fabuły wcale nie przeszkadza. Pozwólcie, że na jej temat pozwolę sobie odpuścić komentarz.
Ogółem - miło, przyjemnie, szybko, prosto i krwawo. Mnie to pasuje.
Polecam.

MollyArrow | 2016-03-22

Przygodę z serią Assasinss Creed rozpoczęłam od gier, w które grał mój młodszy brat. Z początku podchodziłam do nich jak do kolejnych wypuszczanych na rynek przygotówek, szybko jednak przekonałam się, że ciekawie poprowadzona w grze fabuła, nawiązania do różnych historycznych miejsc i postaci oraz świetna mechanika gry sprawiła, że czas spędzony przed komputerem mijał szybko i przyjemnie. Więc gdy tylko dowiedziałam się o istnieniu książek opisujących gry, na, których przejście nie zawsze jest czas stwierdziłam, że to świetna opcja dla osób, które za największy ich atut uznały właśnie jej fabułę.
Po Tajemną krucjatę sięgnęłam z dwóch powodów. Po pierwsze ze względu na jej chronologiczną pozycję w całej serii. Po drugie, ponieważ zaciekawiło mnie jak osoby odpowiedzialne za ich stworzenie poradziły sobie z przemienieniem jednego medium, jakim jest gra w drugie.
Niestety jak się tego obawiałam książka posiada niemal wszystkie defekty tego typu powieści, które istnieją, jako materiał...

Bartłomiej Zuławnik | 2012-05-24
Przeczytana: 24 maja 2012

Kolejny Tom powieści o Assassynach cofa nas w czasie do przodka Ezio, czyli Altaira który żył za czasów III wyprawy krzyżowej. Oliver Bowden miał tu troszkę więcej miejsca do popisu gdyż nie opisywał sztywno kolejnych misji tworząc solucję gry. Białych plam w przeszłości i przyszłości mistrza assassynów było wiele więc z tej książki dowiadujemy się co tak na prawdę działo się w jego życiu. Już pierwsze strony pokazują że będzie to pełniejsza powieść niż opis pojedyńczych misji. Schemat śledztwo-zabójstwo został w kilku miejscach przełamany opisem zdarzeń z innych okresów życia Altaira, między innymi dzieciństwa. Opowieść przekazywana przez narratorów Maffeo i Niccolo Polo – ojca i wuja słynnego podróżnika Marco Polo ,czyta się szybko i przyjemnie, aż szkoda się kończy.
Polecam tę książkę każdemu kto chciałby uzupełnić wiedzę o Altairze oraz osobom które szukają ciekawej i lekkiej książki na po sesyjny wieczór.

Edylla | 2014-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2014

"Assassin's Creed" to znana seria gier studia Ubisoft. Nie lubię się przyznawać do tego, że w ogóle gram w gry, jednak tu muszę nadmienić, że we wszystkie części serii, jakie do tej pory wyszły, przeszłam. Dlatego też w planach miałam zapoznanie się również z książkami, głównie z czystej ciekawości - co tu jest nowego, co nie było nadmienione w rozgrywce? W końcu "Tajemna krucjata" trafiła w moje łapki i od razu wzięłam się za lekturę.

Autor postanowił, że historię Altaira, jednego z najlepszych asasynów, opowie za pośrednictwem niejakiego Niccolo Polo, ojca samego Marco Polo. Ponownie będziemy śledzić poczynania bohatera znane i nieznane.

Książka z początku może odrzucać potencjalnych, nowych czytelników, kierując się tym, że treść jest zbudowana na podstawie gry. Upewnię Was, że to nic bardziej mylnego. Książka jest poniekąd streszczeniem samej gry z dodatkiem historii całkiem nowych, których nawet gracze nie znali. Ja, jako, że znam uniwersum "Assassin's Creed"...

Morte | 2017-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2017

Kto śledzi moje opinie ,wie iż to juz druga pozycja serii Assassins Creed.
I... i ostatnia ,tak jak "Objawienia" to Tajemna Krucjata je gniotem nieco mniejsyzm.

Jak wygląda książka ? A proszę bardzo. pierwsze 250 stron. MOge opisac następującymi słowami. Altair przybył do miasta ,zabił ,pogadał i pojechał... tak to wszystko.

Mało tego te rozmowy przedstawione w grze można interpretowac jako rozmowę duszy ,a tutaj... gościu leży z poderżniętym gardłem ,krwawi jak świnia i mówi do swojego oprawcy "No prosze jednak mnie dopadłeś ,jak to Ci się udało ? A z resztą mniejsza o to i tak nas nie pokonasz." Ej sorry ,ale ja z kosą w gardle pewnie nie mógłbym nic mówić ,a jak już to Kur.... pomocy !!!

Ale czemu 3 gwiazdki ,nie jedna ? A no od strony 300 historia jest już troche ciekawsza ,a nie opis gry krok po kroku. Ale nie ratuje to książki...

Pan Bowden nie umie pisać...myśle ,ze moja opinia jest ciekawsza niż ta książka. Nie polecam.

Kinia | 2012-05-11
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Czytałam angielską wersję i byłam pozytywnie zaskoczona. Dzisiaj zaopatrzyłam się w wydanie przetłumaczone i przeczytawszy dopiero parę rozdziałów jestem zachwycona. Uwielbiam wszystko co jest związane z AC, więc książki (zwłaszcza tak dobre) są dla mnie wielką uciechą.
Ale... Nie tracę już czasu, zabieram się do czytania.

Ps. Miła niespodzianka po otworzeniu książki - właśnie takiej zakładki mi brakowało! :))

Pisane_Myślami | 2015-05-30

"Istnieje różnica, Altaïrze, pomiędzy tym, o prawdziwości czego zapewniają nas inni, a tym, czego prawdziwość widzimy my sami."

"Ludzie muszą być wolni, by mogli robić to, w co wierzą [...] Nie mamy prawa karać nikogo za to, co myśli, niezależnie od tego, jak bardzo się z nim nie zgadzamy."

"Przychodzimy na ten świat, kopiąc i wrzeszcząc. Gwałtowni i chwiejni: tacy właśnie jesteśmy. Nie możemy nic na to poradzić.
-Nieprawda. Jesteśmy tacy, jakimi chcemy być."

Nadszedł czas, by Niccoló Polo przedstawił Maffeo skrywaną historię Mistrza Altaïra. Assassyn przez swą arogancję przypłaca ważną misję kosztem życia innego wojownika i niepełnosprawnością drugiego. Mistrz Al Mualim nie może tego tolerować, ale daje szansę Ataïrowi na poprawę. Ma on zabić dziewięciu ludzi, którzy zagrażają Ziemi Świętej przestrzegając przy tym Zakonnego Creda, które wcześniej znieważył. Wywiązując się z kolejnych zadań mężczyzna jest coraz bardziej zaskoczony ostatnimi słowami swych ofiar. Podczas swych...