Droga do Blitzkriegu. Historia i rozwój niemieckiej broni pancernej do wybuchu II wojny światowej

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Para Bellum". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Aj-Press
7 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-7237-116-4
historia
Getos

Pierwsze lata II wojny światowej obfitowały w błyskawiczne i zawsze uwieńczone sukcesem operacje niemieckich wojsk pancernych. Świat obserwujący te wydarzenia był zdumiony szybkością zwycięstw niepokonanej, jak się wówczas zdawało, armii niemieckiej. Wprowadzone po raz pierwszy do sztuki wojennej nowatorskie rozwiązania operacji ofensywnych przyniosły niespotykane w historii zwycięstwa militarne. Nowa niemiecka doktryna wojenna, nazwana „Blitzkrieg” (wojna błyskawiczna), doprowadziła do rozbicia najsilniejszej w Europie armii francuskiej w przeciągu zaledwie trzech tygodni.
Niniejsza praca przedstawia zarys historii rozwoju myśli taktycznej i operacyjnej w latach 1918-1939, nazywanej „Blitzkriegiem”. Omawia, jak kształtowało się narzędzie zdolne do wprowadzenia tej teorii w życie na polu walki — dywizja pancerna — oraz jak postępował rozwój podstawowego typu broni koniecznego do wykonania zadań bojowych — czołgu.

źródło opisu: http://aj-press.home.pl

źródło okładki: http://aj-press.home.pl