Zgłosuj na książki roku 2017

Metody twórczej resocjalizacji

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Resocjalizacja". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Pedagogium
978-83-01-14852-2

Autorska koncepcja nowoczesnego podejścia do resocjalizacji nieprzystosowanych społecznie nieletnich. Książka zawiera: - praktyczne przykłady metod twórczej resocjalizacji, - kulturotechniczne formy działań resocjalizacyjnych w placówkach penitencjarnych (teatr, sport, działalność plastyczna i literacka, terapia przez muzykę), - uwarunkowania efektywności form wychowawczych w zakładach...

Książka zawiera:
- praktyczne przykłady metod twórczej resocjalizacji,
- uwarunkowania efektywności form wychowawczych w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich.

Książka jest przeznaczona dla studentów resocjalizacji, pedagogiki i innych kierunków społecznych. Może służyć pracownikom naukowym zainteresowanym metodycznymi wymiarami pedagogiki resocjalizacyjnej, wychowawcom pracującym na co dzień z młodzieżą nieprzystosowaną społecznie, pedagogom i psychologm szkolnym, a także działaczom stowarzyszeń zajmujących się młodzieżą. (...)

źródło opisu: http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=71728

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/6138/metody-tworc...»

Zosia | 2012-11-25
Przeczytana: maj 2011

Problematyka książki jest bardzo ciekawa a metody na pewno przyszłościowe. Jedyną wadą książki jest jej hermetyczny język, który sprawia, że książkę czyta się wolno i ociężale. Polecam osobom, które studiują lub zajmują się resocjalizacją

AnnaN | 2014-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2014