Focke-Wulf Fw 190. Asy Frontu Zachodniego

Wydawnictwo: Aj-Press
Focke-Wulf Fw 190. Aces of the Western Front
837237015X
Getos

Wydawnictwo AJ-Press rozpoczyna tą pozycją nową serię — polskojęzyczną wersję bardzo znanej i poczytnej na świecie serii wydawnictwa Osprey „Aircraft of the Aces”. Pierwszy numer poświęcony jest najlepszym pilotom, latającym na Focke-Wulfach Fw 190 na froncie zachodnim. Książka barwnym i wartkim językiem opisuje wejście Fw 190 do walki, chwile triumfu niemieckich asów i powolny schyłek panowania „Fokkera” w powietrzu. Całość zilustrowano interesującymi zdjęciami, kolorowymi planszami ze schematami malowań oraz sylwetkami pilotów, rysunkami i tabelami. Fragmenty wspomnień pilotów przeplatane są wyjątkami z raportów i sprawozdań.

źródło opisu: http://aj-press.home.pl

źródło okładki: http://aj-press.home.pl