Czosnek dla zdrowia, urody i ozdoby

Wydawnictwo: Kurpisz
poradniki

Obecnie na świecie znanych jest ponad 700 gatunków czosnku. Wśród nich wyróżnić można kilka gatunków jadalnych i kilkadziesiąt ozdobnych. Czosnek najczęściej kojarzony bywa z charakterystycznym zapachem. W różnych rejonach świata wykorzystywany jest jako przyprawa nadająca potrawom specyficzny smak i aromat. Również walory lecznicze czosnku sq znane od wieków. W medycynie ludowej stosowano go m.in. do leczenia ran, przy ukąszeniach owadów, bólach zębów i chorobach zakaźnych. Współczesna medycyna potwierdziła lecznicze właściwości czosnku oraz możliwość jego stosowania w profilaktyce i zwalczaniu wielu chorób cywilizacyjnych, W ostatnich latach wzrasta zainteresowanie czosnkami ozdobnymi, które mogą być wykorzystane do tworzenia pięknych rabat lub jako kwiaty cięte. Charakteryzuje je duża różnorodność form i barw, długie kwitnienie, odporność na choroby i szkodniki, a także dobra trwałość w wazonie. Uprawa ozdobnych czosnków w ogrodzie podnosi jego walory estetyczne oraz daje możliwość tworzenia oryginalnych kompozycji kwiatowych do ozdoby domu. Książka ta wzbogaci wiedzę Czytelnika i zapozna go z historią uprawy i wykorzystania czosnku, jego właściwościami żywieniowymi i leczniczymi oraz możliwościami uprawy amatorskiej, w celach zarówno zdrowotnych, jak i ozdobnych.

Athoualia | 2016-07-13
iwona | 2013-08-19