Falaise 1944

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Bitwy-Kampanie-Wojny". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Bellona
Falaise 1944
83-11-09497-7
bitwy, kampanie, wojny, militaria
historia
Getos

O północy do ataku ruszyła kanadyjska piechota. Niezależnie od ognia artyleryjskiego towarzyszyły jej baterie reflektorów. Ich zadaniem było oślepienie gniazd karabinów maszynowych i obserwatorów artyleryjskich nieprzyjaciela. Kilka miesięcy później tę samą metodę zastosował gen. Żukow, wydając rozkaz ataku na Wzgórza Zeelowe. Skutek był równie opłakany - zamiast oślepić przeciwnika, uwidocznił cele natarcia. Tymczasem boczny ogień obrońców systematycznie ostrzeliwał kanadyjską piechotę, wyraźnie odcinającą się na tle rozświetlonego horyzontu.

źródło opisu: okładka książki

książek: 19592