Nad Stalingradem

historia
Getos

Getos | 2014-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2014

Ta krótka pozycja poprzedzielana średniej jakości rysunkami oraz nieco lepszymi mapami opowiada o walce nad Stalingradem stoczonej pomiędzy 8 Armią Powietrzną Chriukina a 4 Flotą Richthofena. Książeczce z Altaira napisanej przez Dmitrija Chazanowa mam do zarzucenia potraktowanie niektórych tematów zbyt pobieżnie jak np. taktyki stosowanej przez walczące strony, czy też życiorysów asów myśliwskich walczących nad Stalingradem, co do których Autor ograniczył się w zasadzie do Baranowa, Grafa, Galla, czy Wilckego. Słabą stroną jest również nierówna, miejscami chaotyczna narracja, czy też przytaczanie liczby strąconych samolotów niemieckich na pdstw. raportów zgłaszanych przez Rosjan, które były zbyt zawyżone. Czasem Autor podkreśla, że liczba ta jest zawyżona, ale nie stara się tego jako historyk (?) zwalidować i podać informacje bliższe prawdzie. Generalnie pozycja nierówna, dla znawców tematu zbyt ogólna.