Kraków wczoraj

Wydawnictwo: Wokół Nas
historia
Anna

"Kraków wczoraj" - to nowy album historyczny w naszej serii przedstawiającej miasta polskie w starej fotografii. Publikacja, którą oddajemy w Państwa ręce, ma wartość szczególną, poświęcona jest bowiem miastu, które przez całe wieki było symbolem i skarbnicą kultury narodowej. Nasz album zawiera ponad sto fotografii, ukazujących architekturę i życie mieszkańców, a także ważne wydarzenia historyczne, jakie miały miejsce w Krakowie na początku XX wieku, w latach tuż po odzyskaniu niepodległości, a przed wybuchem II wojny światowej. Zdjęcia poprzedzone zostały tekstem historycznym w języku polskim, angielskim i niemieckim, opisującym dzieje Krakowa.

źródło opisu: Wokół Nas, 1999

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!