Operacja "Lew Morski"

Unternehmen Seelowe. Die geplante Invasion in England 1940
83-11-09168-4
historia
Getos

Pierwsza w Polsce książka o planowanej niemieckiej inwazji na Wyspy Brytyjskie latem 1940 roku, oznaczonej kryptonimem LEW MORSKI. Inwazji, która nigdy nie doszła do skutku. Książka ukazuje działania niemieckie i brytyjskie, kulisy przygotowań wojskowych, przedsięwzięć politycznych, gospodarczych oraz naukowych i społecznych związanych z zaplanowaną inwazją. 18 września Niemcy odwołali jej termin, przesuwając lądowanie na wiosnę, potem zaś zrezygnowano z tego przedsięwzięcia.

Dariusz Raś | 2016-06-21
micor | 2012-12-26