Zagłada dynastii Romanowów (1917-1919)

Tłumaczenie: Romuald Niedzielkowie
Wydawnictwo: Bellona
7 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Zagłada dynastii Romanowów (1917-1919)
83-11-08433-5
historia
Getos

Książka rosyjskich dziennikarzy J Buranowa i W. Chrustalowa przynosi najpełniejszą - jak dotąd - próbę odtworzenia losów rodziny ostatniego cara Rosji od chwili aresztowania aż do zabójstwa w słynnym domu Ipatiewa w Jekaterynburgu.

źródło opisu: okładka książki

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Avalarte | 2012-10-28

Jest to książka z dziedziny historii, będąca opracowaniem popularnym, ale nie popularnonaukowym. Napisana ciekawie i w sposób szczegółowy dotykająca problemu. Ciężko oceniać ją za zasadzie podobała się - nie podobała się, bo utworów tego typu w żaden sposób ocenić tak się nie da. Mogę ją z czystym sumieniem polecić osobom, które interesują się historią początku XX wieku (przemiany polityczne w Rosji) i dziejami dynastii Romanowów - a ściślej procesami doprowadzającymi do zagłady niemal całej rodziny oraz jej najbliższego otoczenia. Książka jest momentami wstrząsająca, ale taka była przecież historia, o której w niej mowa. Jak na wydanie historyczne, czyta się bardzo dobrze.

Michał_K-ski | 2015-02-24
taxidriver | 2013-08-22