Okładka książki Zagłada dynastii Romanowów (1917-1919)

Zagłada dynastii Romanowów (1917-1919)

Autor:
tłumaczenie
Barbara i Romuald Niedzielkowie
Zagłada dynastii Romanowów (1917-1919)
wydawnictwo
papier
Getos
6,75 (4 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Książka rosyjskich dziennikarzy J Buranowa i W. Chrustalowa przynosi najpełniejszą - jak dotąd - próbę odtworzenia losów rodziny ostatniego cara Rosji od chwili aresztowania aż do zabójstwa w słynnym domu Ipatiewa w Jekaterynburgu.

źródło opisu: okładka książki

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Avalarte | 2012-10-28

Jest to książka z dziedziny historii, będąca opracowaniem popularnym, ale nie popularnonaukowym. Napisana ciekawie i w sposób szczegółowy dotykająca problemu. Ciężko oceniać ją za zasadzie podobała się - nie podobała się, bo utworów tego typu w żaden sposób ocenić tak się nie da. Mogę ją z czystym sumieniem polecić osobom, które interesują się historią początku XX wieku (przemiany polityczne w Rosji) i dziejami dynastii Romanowów - a ściślej procesami doprowadzającymi do zagłady niemal całej rodziny oraz jej najbliższego otoczenia. Książka jest momentami wstrząsająca, ale taka była przecież historia, o której w niej mowa. Jak na wydanie historyczne, czyta się bardzo dobrze.

taxidriver | 2013-08-22

Kalendarium literackie
  • Jorge Bucay
    68. rocznica
    urodzin
    Zawsze uważałem, że najpiękniejszą odpowiedzią na "Bardzo cię kocham" jest zdanie: "A ja czuję się bardzo kochana".
  • Krzysztof Daukszewicz
    67. rocznica
  • Hanka Lemańska
    55. rocznica
    urodzin
    Facet jak facet, dwie ręce, dwie nogi, głowa od góry.
  • Fiodor Dostojewski
    193. rocznica
    urodzin
    Zełgać po swojemu – to nieomal lepsze niż powtórzyć prawdę za kim innym. W pierwszym wypadku jest się człowiekiem, w drugim tylko papugą.
  • Maria Kuncewiczowa
    119. rocznica
    urodzin
    ...jakże ja będę umierać, kiedy nie żyłam ja wcale?
  • Chris Claremont
    64. rocznica
  • Philip Craig Russell
    63. rocznica
  • Joseph Campbell
    27. rocznica
    śmierci
    [...] jeśli idziesz za tym, co cię uszczęśliwia, to jakbyś podążał jakimś szlakiem, który istniał od zawsze, czekał na ciebie, i że życie, które właśnie przeżywasz, jest tym, które było ci jakoś pisane.
  • Michael Palmer
    1. rocznica
    śmierci
    Każde równanie zawierające czynnik ludzki jest nierozwiązywalne
  • Harry Mulisch
    4. rocznica
    śmierci
    Ważne decyzje zawsze należy podejmować od razu, ponieważ inaczej nic z tego nie wychodzi
  • Wacław Gąsiorowski
    75. rocznica
    śmierci
    -Gadajcie, coście za jedni?!
    –Joanna Żubr, markietanka pierwszej legii, pierwszego batalionu – odparła dumnie baba– A to mój stary niedołęga...
    –Maciej Żubr, podoficer pierwszej legii, pierwszego batalionu, drugiej kompanii! – poprawił chłop.
  • Henryk Niewiadomski
    7. rocznica
    śmierci
    To wpływa na psychikę. Mogę to stwierdzić z całkowitą pewnością. Siedzę już trzy lata odizolowany od żony i trzepię się ręką przez ten cały czas. Jak po roku w więzieniu zobaczyłem, że trzęsie mi się ręka, myślałem początkowo, że to albo na tle nerwowym, albo choroba Parkinsona. Walnąłem konia, od r... pokaż więcej
  • Claude Lévi-Strauss
    5. rocznica