Okładka książki Zagłada dynastii Romanowów (1917-1919)

Zagłada dynastii Romanowów (1917-1919)

Autor:
tłumaczenie
Barbara i Romuald Niedzielkowie
Zagłada dynastii Romanowów (1917-1919)
wydawnictwo
papier
Getos
6,75 (4 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Książka rosyjskich dziennikarzy J Buranowa i W. Chrustalowa przynosi najpełniejszą - jak dotąd - próbę odtworzenia losów rodziny ostatniego cara Rosji od chwili aresztowania aż do zabójstwa w słynnym domu Ipatiewa w Jekaterynburgu.

źródło opisu: okładka książki

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Avalarte | 2012-10-28

Jest to książka z dziedziny historii, będąca opracowaniem popularnym, ale nie popularnonaukowym. Napisana ciekawie i w sposób szczegółowy dotykająca problemu. Ciężko oceniać ją za zasadzie podobała się - nie podobała się, bo utworów tego typu w żaden sposób ocenić tak się nie da. Mogę ją z czystym sumieniem polecić osobom, które interesują się historią początku XX wieku (przemiany polityczne w Rosji) i dziejami dynastii Romanowów - a ściślej procesami doprowadzającymi do zagłady niemal całej rodziny oraz jej najbliższego otoczenia. Książka jest momentami wstrząsająca, ale taka była przecież historia, o której w niej mowa. Jak na wydanie historyczne, czyta się bardzo dobrze.

taxidriver | 2013-08-22
Przeczytana: 07 lipca 2013