Okładka książki Zagłada dynastii Romanowów (1917-1919)

Zagłada dynastii Romanowów (1917-1919)

Autor:
tłumaczenie
Barbara i Romuald Niedzielkowie
Zagłada dynastii Romanowów (1917-1919)
wydawnictwo
papier
Getos
6.75 (4 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Książka rosyjskich dziennikarzy J Buranowa i W. Chrustalowa przynosi najpełniejszą - jak dotąd - próbę odtworzenia losów rodziny ostatniego cara Rosji od chwili aresztowania aż do zabójstwa w słynnym domu Ipatiewa w Jekaterynburgu.

źródło opisu: okładka książki

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Avalarte | 2012-10-28

Jest to książka z dziedziny historii, będąca opracowaniem popularnym, ale nie popularnonaukowym. Napisana ciekawie i w sposób szczegółowy dotykająca problemu. Ciężko oceniać ją za zasadzie podobała się - nie podobała się, bo utworów tego typu w żaden sposób ocenić tak się nie da. Mogę ją z czystym sumieniem polecić osobom, które interesują się historią początku XX wieku (przemiany polityczne w Rosji) i dziejami dynastii Romanowów - a ściślej procesami doprowadzającymi do zagłady niemal całej rodziny oraz jej najbliższego otoczenia. Książka jest momentami wstrząsająca, ale taka była przecież historia, o której w niej mowa. Jak na wydanie historyczne, czyta się bardzo dobrze.

taxidriver | 2013-08-22

Kalendarium literackie
  • Elias Canetti
    109. rocznica
    urodzin
    Tylko że powieści nie są żadną strawą dla ducha. Przyjemność, jaką być może sprawiają, przepłaca się niezmiernie; rozkładają one najlepszy charakter. Człowiek uczy się wczuwać w rozmaite typy ludzkie, zaczyna smakować w różnorodności, wciela się w postacie, które mu się podobają. Każde stanowisko st... pokaż więcej
  • Dawid Grosman
    60. rocznica
    urodzin
    Zabiję matkę jeśli mnie jeszcze raz urodzi
  • Michael A. Cremo
    91. rocznica
  • Melissa Marr
    42. rocznica
    urodzin
    Czasami miłość oznacza, że trzeba odejść.
  • Josephine Tey
    118. rocznica
  • Adam Boniecki
    80. rocznica
    urodzin
    (...) drzemie w nas wciąż nadmiar lęku, słabości, poczucia niższości. Człowiek pewny swojej ojczyzny, nie będzie szalał na jej punkcie. Człowiek pewny swojej wiary nie będzie wszędzie węszył jej prześladowań. I odwrotnie. To niepewność własnych przekonań budzi agresję obronną u wszystkich stworzeń,... pokaż więcej
  • Witold Gombrowicz
    45. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest najgłębiej uzależniony od swojego odbicia w duszy drugiego człowieka.
  • Randy Pausch
    6. rocznica
    śmierci
    Czas jest wszystkim, co masz ... i pewnego dnia może się okazać, że masz go mniej, niż sądzisz.

Znajdź nas na Facebooku