Całun turyński. Wielka historia czy wielka mistyfikacja?

Wydawnictwo: Świat Książki
Całun turyński. Wielka historia czy wielka mistyfikacja?
978-83-247-1114-7
religia
Getos

Czy Całun Turyński jest autentyczny i może świadczyć o największym wydarzeniu w dziejach ludzkości - zmartwychwstaniu Chrystusa? Całun był przedmiotem badań światowej sławy archeologów, patologów, chirurgów, fizyków, chemików, fotografików, botaników i mikrobiologów. Badania wskazują na autentyczność Całunu Turyńskiego, włącznie z niedawnym odkryciem, że w roku 1988, kiedy datowano go metodą...

Całun był przedmiotem badań światowej sławy archeologów, patologów, chirurgów, fizyków, chemików, fotografików, botaników i mikrobiologów. Badania wskazują na autentyczność Całunu Turyńskiego, włącznie z niedawnym odkryciem, że w roku 1988, kiedy datowano go metodą radioaktywnego węgla, próbkę wycięto z łaty doszytej do Całunu w średniowieczu, a nie z niego samego. O tych badaniach, a także o historii Całunu, która sięga czasów Jezusa, a przeplata się z legendą o świętym Graalu, zakonu templariuszy i wypraw krzyżowych, opowiada ta książka.

powgun | 2014-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2014

Książka pozytywnie mnie zaskoczyła. Ciekawa od strony historycznej (pozacałunowej), bogato ilustrowana, zwięzła. Podchodzi do tematu z różnych, ciekawych perspektyw.

Z drugiej strony autor popełnia żenujący błąd. Udaje wpierw obiektywizm, tak jaby zadawał sobie pytanie "kurcze, czy to prawda, czy mistyfikacja?". Z biegiem stron poznajemy jego jednostronną opinię- nie można było tak od razu, Panie Autorze?

patimaka | 2014-07-26
Przeczytana: 24 lipca 2014

Ciekawa książka. Muszę przyznać, że spodziewałam się czegoś innego. Jestem mile zaskoczona. Alfred Palla przedstawił wszystkie wątki historycznie w bardzo interesujący sposób. Podobało mi się także to, że wzbogacił książkę dużą ilością ilustracji, szkiców dzięki czemu wszystko stało się bardziej jasne, przejrzyste.
Historia Całunu Turyńskiego wzbudziła moje zainteresowanie. Autor na pewno bardzo się starał. Było parę rzeczy, które mi się nie spodobały, ale nie mają one większego znaczenia w ocenie ogółu i są bardziej nieistotne. Zachęcam was do przeczytania.

| 2014-07-21

Zanim ta książka wpadła w moje ręce wiele lat zastanawiało mnie czy całun turyński może być tym prześcieradłem, w które po śmierci został zawinięty Jezus Chrystus? Czy to autentyk czy zgrabnie spreparowana podróbka? Alfred J. Palla upewnił mnie w przekonaniu, że to nie mistyfikacja. Wizerunek odbity na tym materiale naprawdę może należeć do Jezusa. Przekonały mnie jego argumenty, wyniki różnych badań, które przytaczał w swojej pracy. Książka jest fajnie skonstruowana, są rysynki i zdjęcia. Jak dla mnie idealna pozycja. Polecam!