Wojna w średniowieczu

Wydawnictwo: Bellona
La Guerre au Moyen Age
historia
Getos

Średniowieczna wojna tworzyła pewien odrębny świat, ściśle powiązany z ówczesnym środowiskiem społecznym, politycznym i gospodarczym. Z wojną łączyło się zarówno prawo kanoniczne, jak i przebłagalne inskrypcje na mieczach, technika podkuwania koni, sztuka leczenia ran czy zalecenia dotyczące sposobu odżywiania się walczących.

źródło opisu: Bellona; Oficyna Wydawnicza Volumen 1999

źródło okładki: Bellona; Oficyna Wydawnicza Volumen 1999

| 2017-05-17

Contamine to uznany autorytet wojskowości średniowiecznej. Książka, którą napisał, jest jednym z najlepszych - jeśli nie najlepszym - kompendiów dotyczących tego zagadnienia. Przebogata faktograficznie, niewolna od śmiałych i fascynujących hipotez, nowatorska i napisana zrozumiałym językiem. Rażą może niektóre stwierdzenia typu "cywilizacja zrodzona w czasie wędrówek ludów", ale poza tym - "creme de la creme" dla mediewistów.