Lotnictwo polskie w wojnie z Rosją Sowiecką

Lotnictwo polskie w wojnie z Rosją Sowiecką
83-206-0985-2
historia
Getos

Książka jest pierwszą w polskiej literaturze historycznej próbą kompleksowego ujęcia udziału lotnictwa w wojnie polsko-sowieckiej 1919-1920 r. Materiał oparty na archiwalnych dokumentach i nielicznych wycinkowych publikacjach dotyczących tego okresu, jest napisany w formie popularnej. Działanie lotnictwa pokazano na szerszym tle: powstania niepodległej Polski, narodzin i organizacji lotnictwa...

Materiał oparty na archiwalnych dokumentach i nielicznych wycinkowych publikacjach dotyczących tego okresu, jest napisany w formie popularnej. Działanie lotnictwa pokazano na szerszym tle: powstania niepodległej Polski, narodzin i organizacji lotnictwa wojskowego, głównych operacji Wojska Polskiego, a także ogólnej charakterystyki i oceny działań lotnictwa w tej wojnie.

Tekst uzupełniają liczne tablice, mapy, ilustracje i charakterystyki sprzętu lotniczego.

Książka jest przeznaczona dla szerokiego kręgu Czytelników interesujących się lotnictwem i jego historią, a także historią Polski; ukazuje mało znane lub całkiem nie znane karty dziejów ojczystych.

źródło opisu: okładka książki

książek: 2010