Czarny kielich. Pieczęć Salomona

Tłumaczenie: Ryszard Wojnakowski
Cykl: Dzieci Graala (tom 5)
Wydawnictwo: Książnica
Der schwarze Kelch
średniowiecze, krzyżowcy, rycerze
historyczna
erloor

Druga część "Czarnego Kielicha", czwartego tomu epickiej powieści o losach spadkobierców świętego Graala. W Jeruzalem, świętym mieście trzech religii, ma się dopełnić przeznaczenie Rosza i Jezy – władców uniwersalnego Królestwa Pokoju. Wciąż jednak istnieją siły, które nie chcą do tego dopuścić. Pośród sporów królów, dworskich intryg, walk zakonów rycerskich trwają zmagania o panowanie nad...

W Jeruzalem, świętym mieście trzech religii, ma się dopełnić przeznaczenie Rosza i Jezy – władców uniwersalnego Królestwa Pokoju. Wciąż jednak istnieją siły, które nie chcą do tego dopuścić. Pośród sporów królów, dworskich intryg, walk zakonów rycerskich trwają zmagania o panowanie nad światem...

źródło opisu: [Książnica, 2007]

słoneczko | 2015-12-14
Przeczytana: 2014 rok

Mimo pewnych oporów postanowiłem zakończyć cykl o Roszu i Jezie. Przeczytałem, odczucia mieszane. Z jednej strony temat, który mnie interesuje, z drugiej wykonanie dobre, ale bez fajerwerków.
Cały cykl do przeczytania dla zainteresowanych tematem i mających dużo wolnego czasu.

Kamil Misztal | 2016-01-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 18 stycznia 2016

Dwa ostatnie dodatkowe tomy, niczym jak trzecia część trylogii filmowej w dwóch częściach tylko dla zysku przez autora napisana.

Autor poszedł na łatwiznę, żeby nie opisywać co na bieżąco się dzieje u bohaterów to zazwyczaj oni sami opowiadają co robili i gdzie.

Opisów momentów, aż za dużo!

Prawda, którą autor skrywał od pierwszego tomu nie miała chyba być taka, jaką poznałem w ostatnim tomie.

Po n-latach (chyba nawet z 10!) dobrnąłem do końca.

PanDratin | 2018-01-18
huntdog | 2016-02-19