Bliskie i konieczne

Wydawnictwo: PAN
poezja polska
poezja
Ag2S

"Bliskie i konieczne" nie zawiedzie zwolenników poezji Marianny Bocian, natomiast jej przeciwnicy pozostaną prawdopodobnie przy swoim zdaniu. Bo chociaż te wiersze są tak różnie, a czasami wręcz odmiennie odczytywane, to jednak wizja świata z nich wynikająca zachowuje ciągłość. Czytelnikom, skupiającym się na warstwie językowej tych utworów, umyka najistotniejsza ich treść mieszcząca się w obszarze podświadomości zbiorowej. Autorka sięga do głębokich treści kulturowych, zachęca do zanurzenia się w ukrytym nurcie praobrazów stanowiących o istocie cywilizacji - niezależnie od kostiumów epoki.

źródło opisu: http://www.literatura.net.pl

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Ag2S | 2012-07-11
Przeczytana: 10 lipca 2012

I za to Ją uwielbiam:

Prośba altruisty.
Dajcie mi w końcu trochę świętego spokoju,
abym mógł wyplątać się z własnego nieszczęścia!