Manekin

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Manekin
sdheadb

Manekin to parodia powieści sensacyjno-przygodowych, napisana dynamicznie z zegramistrzowską precyzją i poczuciem humoru najlepszego gatunku. Dejczer jest tym dla polskiej literatury w parodiowaniu rzeczywistości, czym Mel Brooks dla światowego kina. Ostatnia wielka wojna odgrywa w Manekinie tylko rolę sceny, na której występuje cała galeria krwistych typów. Wokół zwykłej wyspy, na pamiętnym jeziorze rozgrywa się po cichu międzynarodowy konflikt namiętności w dorosłym i przenośnym znaczeniu. Wyborna kpina Dejczera atakuje nie tylko pary sławnych kochanków, ale i najmniej spodziewających się tego tajnych agentów. To mądra - dość rzadko trafiająca się współczesnym autorom - tragikomiczna gra w chowanego.

źródło opisu: Wydawnictwo Zysk i S-ka, 2003

źródło okładki: Wydawnictwo Zysk i S-ka