Śnieżka

Tłumaczenie: Małgorzata Kamyk
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Najsłynniejsze bajki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: TM-Semic
Snehvide
83-86187-45-X
Booka

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Znana przez wszystkich baśń o królewnie Śnieżce.
Dziewczyna o włosach czarnych jak heban, skórze białej jak śnieg i rumianej buzi jak krew staje przed wielkim problemem. Po śmierci jej matki wychowuje ją zła królowa. Macocha jest wściekła, gdy lusterko wciąż mówi, że to nie ona jest najpiękniejsza na świecie lecz właśnie Śnieżka. Postanawia ją zgładzić. Jednak jej plan się nie udaje, gdyż myśliwy, który miał ją zabić i w dowód śmierci Śnieżki przynieść królowej serce dziewczyny, ulitował się nad Śnieżką, puścił ją wolno, zabił świnię i przyniósł królowej serce zwierzęcia.
Tymczasem Śnieżka zamieszkuje w lesie z krasnoludkami, którym pomaga w codziennych zajęciach.
Gdy oszustwo myśliwego wychodzi na jaw, zła królowa robi wszystko, by pozbawić dziewczynę życia...

Jedna z moich ulubionych baśni z dzieciństwa. Opowiadająca o tym jak wielkiego spustoszenia w człowieku może dokonać próżność i pragnienie zemsty.

AgnesBDH | 2017-03-18
Przeczytana: 1997 rok