Kod Leonarda Da Vinci bez tajemnic

Amercom
2004-01-01
2004-01-01
historia Leonardo da Vinci religii wiary sztuki

Okładka miękka, szary papier, wygodna czcionka, szybko się czyta ( choć momentami nudna jak flaki z olejem i niekiedy ciągnie się i ciągnie niczym lecąca z nosa krew). No ok, to tyle ze wstępu. Czas na rozwinięcie. Tak więc: nie czytałam " Kod Leonarda Da Vinci ", ale za to oglądałam film. TA książka jest kontrą do filmu i wyżej wspomnianej książki. Owszem, można się dowiedzieć kilku ciekawostek i wcale nie jest bezwartościowa, ale cholernie bardzo razi w oczy ogromna i bezwstydna propaganda, co widać już od pierwszej strony. Nie tego się spodziewałam, w sumie nie wiem czego się spodziewałam. No ogólnie słaba pozycja. Nie wiem czy polecam. Ta książka jest jest bardzo skrajna i pro chrześcijańska. Film był skrajny w drugą stronę - stronę spisków, oszustw i kłamstw.Bardziej jednak przekonał mnie film. Książka, podobnie jak film, obraża przeciwną stronę owijając w ładne i naukowe słowa test: " Heloooł, co wy ludzie odpierniczacie, film to fikcja i jedno wielkie g*wno, tyko ta cudowna książka jest najprawdziwszą prawdą i każdy mądry chrześcijanin to wie. Film to syf i pomówienia." Choć jestem molem książkowym, bardziej zaciekawił mnie film. Książka w łatwy sposób może namieszać ludziom w głowach, jest sprytnie napisana i takimi technikami, o których zwykły Kowalski może nie mieć pojęcia. Jak już wspomniałam i film i książka są bardzo skrajni ( każde w swoją stronę ),brakuję między tym takiego zdrowego wypośrodkowania. No i na tym koniec mojej recenzji.

taka tam sobie książka...

taka tam sobie książka...

Nie przeczytałam tej książki do końca, bo po prostu nie dałam rady. Powiem tak: nie spodziewałam się, że ta pozycja będzie religijna. Myślałam, że autorzy powiedzą coś o illuminatach, antykach, zabytkach itp., ale bardzo się pomyliłam.

Fajnie, że ktoś chciał zestawić mity, które Brown zawarł w swojej książce z faktami historycznymi, ale dlaczego w takiej nastolatkowej formie?

• Mam w poczekalni
  • Posiadam - przeczytane