Zgłosuj na książki roku 2017

Tłumaczenie: Krzysztof Kurek
Wydawnictwo: Amber
Einstein File
Kage

Albert Einstein jest uważany za ojca bomby atomowej. Einsteina oskarżano o działalność wywrotową, sugerowano jego powiązania z radzieckim wywiadem, a nawet usiłowano pozbawić go obywatelstwa amerykańskiego i deportować. Autor ukazuje burzliwą konfrontację Einsteina z rządowymi agencjami dbającymi o bezpieczeństwo narodowe. Odkrywa kontrowersyjne fakty o amerykańskich służbach specjalnych, ujawniając nieznane działania FBI w ciemnych latach historii USA - czasach maccartystowskich polowań na czarownice, których ofiarą padł również największy naukowiec XX wieku.

Cor_Aisling | 2017-07-15
alfi78 | 2013-11-13