Armie świata antycznego

Tłumaczenie: Hubert Wajs
Warfare in the Classical World
historia
Getos

Ta bogato ilustrowana książka przedstawia ewolucję sztuki wojennej oraz armii świata greckiego i rzymskiego od 1600 r. p.n.e. do 800 r.

źródło opisu: Wydawnictwo 69 : Agencja Wydawnicza Cinderella Books 1995

źródło okładki: Wydawnictwo 69 : Agencja Wydawnicza Cinderella Books 1995

Sensej | 2017-03-23

Przeciętna popularnonaukowa pozycja. Strata czasu i pieniędzy. Wiedza autora na poziomie przeciętnej. ;/

PiotrG | 2015-07-30

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich zainteresowanych historią starożytną a w szczególności wojskowością tamtego okresu. Książka tematu oczywiście nie wyczerpuje ale przedstawia obszerne zestawienie rozwoju sztuki wojennej w wielu państwach tego okresu. Mnóstwo w niej map, grafik , zdjęć oraz naprawdę wspaniałych ilustracji. Kupiłem ją dwadzieścia lat temu i cały czas jest to jedna z moich ulubionych i najbardziej wartościowych książek. Wiem ze na serwisach aukcyjnych czasami bywa wystawiana osiągając dość wysokie ceny , ale naprawdę jest tego warta.

PS. Czasami oglądam ją z czteroletnim synem pokazując mu „ rycerzy” ;)

grumpy_rabbit | 2016-01-24
Kurtzkurak | 2014-06-02