Balet romantyczny w grafice. The Romantic Ballet in Print

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
978-83-244-0193-2
sztuka
nawka

Album zawiera 126 dziewiętnastowiecznych grafik pokazujących balet romantyczny, balety i tańce wówczas powstałe, przede wszystkim zaś artystów, zarówno tych bardzo sławnych jak i mniej znanych. Grafiki są jedynym i bardzo często pięknym artystycznie zapisem tego, co w tym czasie w dziedzinie tańca się działo. W rzeczywistości są też jedynym ikonograficznym dokumentem najważniejszego okresu w balecie. Widnieją na nich sceny i kroki, ale również kostiumy i scenografie. Wszystkie pochodzą z prywatnej kolekcji i są pokazywane po raz pierwszy.
Książka w wersji polsko-angielskiej, zawiera również informacje o tancerzach i przedstawieniach.

źródło opisu: Wydawnictwo Iskry

źródło okładki: Wydawnictwo Iskry