The Shack

angielski
Lucy_83

Mackenzie Allen Philips' youngest daughter, Missy, has been abducted during a family vacation and evidence that she may have been brutally murdered is found in an abandoned shack deep in the Oregon wilderness. Four years later in the midst of his great sadness, Mack receives a suspicious note, apparently from God, inviting him back to that shack for a weekend.Against his better judgement he arrives at the shack on a wintry afternoon and walks back into his darkest nightmare. What he finds there will change Mack's world forever.In a world where religion seems to grow increasingly irrelevant THE SHACK wrestles with the timeless question, 'Where is God in a world so filled with unspeakable pain?' The answers Mack gets will astound you and perhaps transform you as much as it did him. You'll want everyone you know to read this book!

Piotr | 2011-09-11
Przeczytana: 11 września 2011

Po "Chatę sięgnąłem" stosunkowo dawno. Zachęcony wspaniałymi recenzjami postanowiłem zdobyć książkę i w ciągu par chwil wybrałem się do Empiku i dokonałem zakupu. Następnie jakiś czas leżała na półce, aż a w końcu postanowiłem po nią sięgnąć. Plułem sobie w brodę że nie uczyniłem tego wcześniej, ale widocznie tak miało być. Książkę czytałem długo - około miesiąca. Dlaczego? Powód był taki, iż chciałem jak najwięcej zapamiętać i jak najwięcej wynieść z tej książki. Z reguły nie robią na mnie dużego wrażenia teksty typu "Bestseller numer 1New York Timesa. Ponad 6 milionów sprzedanych egzemplarzy". Kupiłem ją z potrzeby serca, kierowany ciepłymi recenzjami innych. O czym jest książka? Nie chcę tutaj na ten temat za dużo pisać, ale książka przyciąga, daje wiele odpowiedzi oraz uczy. Napiszę ogólnie że jest to piękna historia o relacjach człowieka z Bogiem, opowiedziana oczami Macka - ojca, który stracił córkę, którą morduje zwyrodnialec. Czy Mack będzie w stanie przyjąć zaproszenie...

Gosia | 2014-07-07
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 06 lipca 2014

Autorowi, którym jest William P. Young, należy się na pewno plus za pomysł i podjęcie się trudnego tematu. W moim odczuciu gorzej jednak z wykonaniem. Ogólnie można powiedzieć, że jest to książka o relacjach człowieka z Bogiem, opowiedziana na przykładzie historii Macka - ojca, który stracił córeczkę, uprowadzoną i zabitą przez wielokrotnego porywacza i mordercę. Po tej osobistej tragedii Mac oddala się od Boga, bo ciężko mu uwierzyć, że Bóg jest kochającym ojcem dla wszystkich swoich stworzeń.
Mac jedzie do tytułowej chaty na osobiste zaproszenie Boga.
Książka zawiera zapis rozmów i relację ze spotkania głównego bohatera z Bogiem w trzech osobach. Dodam, że przedstawiona wizja osób boskich zaserwowana przez autora jest co najmniej zaskakująca.
Książka próbuje odpowiedzieć na pytania, które nurtują człowieka od zawsze: dlaczego istnieje cierpienie i jaki jest jego sens, dlaczego Bóg dopuszcza do istnienia tak wiele zła i tragedii, szczególnie w odniesieniu do dzieci.
Poruszona jest...

hanterkaa | 2016-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2016

Niestety muszę się przyznać,że nie do końca przekonuje mnie ta książka.Może zaliczam się do typu czytelników,o których Mac z przykrością powiedział,że nie została ona dla nas napisana.Sama nie wiem co mnie do niej zniechęca,być może są to przerysowane sceny,zbyt oderwane od rzeczywistości.A może przeważyło to,że odrzucam wiarę w istnienie Boga.Pomysł jest moim zdaniem dobry,chęć wytłumaczenia takich prostych spraw jak chociażby pokazanie,że Bóg może być kobietą naprawdę pochwalam.Jedynym czynnikiem,który sprawił,że nie rzuciłam tej powieści w kąt było to,że nie jest to tylko książka o wierze,ale także o miłości zdolnej uleczyć każdy ból i trosce o rodzinę.

Modliszeg | 2017-11-27
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 27 listopada 2017

"Nic nie czyni nas bardziej samotnymi niż nasze tajemnice."
- Paul Tournier

Najmłodsza córka Mackenziego Allena Phillipsa oraz jego żony Nan ginie w tragicznych okolicznościach. Zostaje porwana z rodzinnej wyprawy Macka z dziećmi, przez tajemniczego mężczyznę. Ciało Missy nie zostaje odnalezione, a z czasem dziewczynka zostaje uznana za zmarłą. Strata córeczki jest dla rodziny ogromnym ciosem. Szczególnie Mack obwinia siebie za zaginięcie córeczki i wciąż towarzyszy mu Wielki Smutek. Pewnego, śnieżnego dnia dostaje list, który jest nielogiczny i sprzeczny. Czy to sam Bóg napisał do udręczonego winą ojca?

Początek uznałam za dość nużący, ale zrodził we mnie ziarno ciekawości. Wraz z rosnącą liczbą przeczytanych stron coraz to dogłębniej poznajemy życie bohatera, jego rodziny. Zapoznajemy się z tragedią, która spotkała rodzinę Phillips. Historia ma podłożę oraz tematykę religijną. Obrazuje nam jak w obliczu niewyobrażalnego nieszczęścia kruszejemy. Jak istotne jest wsparcie...

Perzka | 2013-02-14
Przeczytana: 14 stycznia 2013

"Chata" to historia opowiedziana przez Allena Mackenziego,a w fantastyczny sposób spisana przez Williama Younga,na podstawie tego co usłyszał.

Allen po wypadku miał problem z napisaniem tego co przeżył po zaginięciu swojej córeczki,w trakcie spotkania z Trójcą Świętą,oraz tego jak bardzo zmieniło się jego życie zarówno zewnętrzne ,jak i wewnętrzne wskutek powyższych wydarzeń.

"Chata" to poruszająca,pełna mądrości powieść wskazująca nam najważniejsze aspekty naszego życia...miłość i wzajemny szacunek.Ukazuje również zagrożenia,które niesie ze sobą "samolubny świat" czyli chęć zysku,władzę,niezależność,łatwe,ale jak błędne,negatywne osądzanie zachowań drugiego bliźniego.

Gorąco zachęcam do przeczytania powyższej powieści,do własnych przemyśleń oraz znalezienia odpowiedzi na pytanie "czy ta historia wydarzyła się naprawdę"???

Monika | 2013-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2013

No niestety.....
Kolejny bestseller zanudził mnie niemal na śmierć.
Nie ta wrażliwość, nie ta forma, nie ten przekaz.
Daję 3 gwiazdki. Za pomysł oraz dlatego, żeby nie oceniać tej książki na poziomie "Grey'a", któremu bez oporów dałam 1 gwiazdkę.

Ksychopata | 2016-01-14
Przeczytana: 08 stycznia 2016

Gdyby ktoś z nas dostał szanse rozmowy z Bogiem, z Jezusem, to o co by ich zapytał...? Jakie tajemnice życia próbowałby wyjaśnić? Jakby wyobrażał sobie taką rozmowę? Kto by chciał dostać szansę, by sobie z Bogiem trochę pogawędzić?
Z pewnością wielu...
...ale nie wszyscy!!!

Głównemu bohaterowi powieści Mackowi zostaje porwana córeczka. Cała masa policji, tropicieli z psami przeczesywała lasy, by ją znaleźć. Dziewczynka jakby zapadła się pod ziemię. Zginęła w momencie, gdy ojciec ratował z opresji resztę swoich dzieci, które w łódce na jeziorze łowiły ryby. Ta interwencja ojca odwróciła jego uwagę od córki, przez to ten zboczeniec miał łatwe zadanie, by upolować sobie tak niewinną istotę.
Gdy ojciec zdaje sobie sprawę z nieobecności córki jest już za późno na jakiekolwiek działania. Pozostaje tylko czekać, ale najgorsze jest to, że wszelkie prognozy policji i służb, którzy dobrze znają tego człowieka, nie wróżą niczego dobrego. Wręcz przeciwnie, przewidują straszny scenariusz,...

MarCyśka | 2017-05-23
Na półkach: Mam! 😍, Przeczytane
Przeczytana: 23 maja 2017

Czytając tę książkę miałam wrażenie jakbym czytała fragmenty z Biblii, która jest nieraz bardzo trudna do zrozumienia. Jednak w "Chacie" poznałam odpowiedzi na niektóre pytania, które zadałabym Jezusowi gdybym Go kiedyś spotkała, ale również po tej lekturze nasunęły się nowe.
Po zamknięciu książki poczułam się lepiej niż po niektórej spowiedzi ;)
Pamiętaj, że "nigdy nie jesteś zupełnie sam".
Wzruszająca i "oczyszczająca" opowieść.

Medellin | 2016-02-28
Przeczytana: 07 lutego 2016

Jeśliby ktoś mnie zapytał o to, co było dla mnie największym literackim zaskoczeniem w ostatnich miesiącach, to wybrałbym z pewnością „Chatę” kanadyjskiego pisarza W.P. Younga.
Bohaterem powieści jest Mack, szczęśliwy mąż i ojciec pięciorga dzieci. Jego świat wywraca się do góry nogami w dniu, w którym znika z kempingu jego najmłodsza córka. W toku poszukiwań wszystko wskazuje na to, że Missy została uprowadzona przez psychopatę i zamordowana w starej chacie na odludziu. Ciała dziewczynki nie udaje się jednak odnaleźć. Pogrążony w żałobie Mack nie potrafi się odnaleźć w tej tragicznej dla całej jego rodziny sytuacji nawet po upływie kilku lat. Nieoczekiwanie, otrzymuje list, który zakrawa na okrutny żart. Ktoś zaprasza go na weekend do tej właśnie chaty, która kojarzy mu się z najgorszym koszmarem jego życia. Co więcej, tajemniczy autor zdaje się znać doskonale stan, w jakim znajduje się Mack. Nie zdradzę więcej szczegółów, żeby nie psuć przyjemności czytania, a to dopiero...

Hipek | 2017-04-30
Na półkach: Przeczytane, EBook
Przeczytana: kwiecień 2017

Autor w Chacie podejmuje temat relacji międzyludzkich i relacji nas samych ze sobą. Bohater powieści dzięki rozmowie z bogiem podczas wspólnego weekendu za miastem dojrzewa do pogodzenia się ze swoimi problemami. Język powieści jest bardzo prosty, przesłanie jak dla mnie dość infantylnie naświetlone. Choć trzeba przyznać, że autor może wzbudzić w czytelniku refleksję na temat tego, jak silnie w naszym życiu ulegamy stereotypom i modelom mentalnym...