Wojna generałów

The War of the Generals
83-86379-43-X
historia
Getos

Sojusznicy czy... przeciwnicy? W roku 1944 grupie generałów powierzono historyczne zadanie: wyzwolenie Europy Zachodniej spod nazistowskiej okupacji. Dowódcy ci mieli walczyć z Niemcami, lecz wiele zaciekłych bitew rozegrali pomiędzy sobą.

źródło opisu: okładka książki

AnnaSikorska | 2017-09-06

Wypociny pseuohistoryka (prawdziwy historyk dba o zgodność z faktami).

Getos | 2012-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2012

bardzo dobrze napisana pozycja sięgająca do wielu źródeł typu listy, czy pamiętniki, czyli coś bardzo charakterystycznego dla twórczości Davida Iringa, książka pokazująca historię walk na Froncie Zachodnim z punktu widzenia dowódców wyższego szczebla, widzimy tutaj niechęć brytyjskich dowódców do ich amerykańskich odpowiedników, wzajemną walkę o bitewną chwałę, próby oszczędzania swoich wojsk, ścieranie się różnych grup interesu i morderczą pracę dowódcy zjednoczonych wojsk SHAEF D. Eisenhower`a żeby połączyć tą wybuchową mieszaninę w monolit, który pokona Niemców, w książce przewijają się ciągle postacie ostrożnego Montgomery`ego, porywczego Patton`a i wielu innych takich jak E. Hughes, G. Marshall, J. Lee, T. Leig-Mallory, Hodges, M. Dempsey, J. Collins, O. Bradley, H. Arnold, W. Bedell Smith, W. Simpson, C. Spaatz, A. Tedder, książka zdecydowanie dla pasjonatów tematu II wojny światowej, swoją drogą zawiera też wiele smaczków pokazujących jak wojska amerykańkie...

Awas | 2017-01-03
Na półkach: Przeczytane, Historia