Książka jest przypisana do serii/cyklu "Nowe perspektywy – nowe wyzwania". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
978-83-60038-31-4
adopcja, PTSD
mantra

Ze wstępu Autorek Oddajemy do rąk Czytelników drugie, poszerzone wydanie wieloautorskiej monografii pt. Wybrane problemy psychospołecznego funkcjonowania dzieci i młodzieży z utrudnieniami w rozwoju. Profilaktyka – diagnoza – terapia. Składamy je do druku prawie trzy lata po ukazaniu się pierwszej edycji publikacji poświęconej zagadnieniom profilaktyki, diagnozy i terapii młodzieży i dzieci,...

Ze wstępu Autorek

Oddajemy do rąk Czytelników drugie, poszerzone wydanie wieloautorskiej monografii pt. Wybrane problemy psychospołecznego funkcjonowania dzieci i młodzieży z utrudnieniami w rozwoju. Profilaktyka – diagnoza – terapia. Składamy je do druku prawie trzy lata po ukazaniu się pierwszej edycji publikacji poświęconej zagadnieniom profilaktyki, diagnozy i terapii młodzieży i dzieci, które ze względu na różne utrudnienia natury biologicznej i społecznej stają bezradne i bezsilne wobec problemów, jakie stwarza im świat ludzi dorosłych. Inspiracją do dalszych poszukiwań nad możliwościami skutecznego wspomagania i wspierania rozwoju młodych ludzi stało się zainteresowanie i życzliwe przyjęcie książki przez Czytelników. Pojawienie się nowych trendów w kulturze popularnej, postępująca mediatyzacja społeczeństwa, wzrost tempa życia, zmiany, jakie dokonują się we współczesnej rodzinie, przeobrażenia w systemie oświaty, reforma programowa, natężenie problemów i trudności, jakich doświadczają współczesne dzieci i młodzież, skłania nas do nieustannej refleksji nad kwestiami związanymi zarówno z profilaktyką pedagogiczną oraz diagnozą, jak i terapią, a także ciągłego poszukiwania skutecznych rozwiązań.

źródło opisu: http://pr.wspia.pl/wydawnictwo

źródło okładki: http://pr.wspia.pl/wydawnictwo

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!