Edward Gierek. Życie i narodziny legendy

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
8320716837
Edward Gierek, PZPR, PRL
A--

Oto biografia typowa i nietypowa zarazem. Typowa, bo na podstawie rozmów z Edwardem Gierkiem i jego rodziną, a także korzystając z b ogatego archiwum rodzinnego i innych nie zawsze łatwo dostępnych źródeł, autor przedstawił w niej fakty z życia bohaterów swej książ ki. Poznajemy zatem trzynastoletniego chłopca, który rozpoczynał pracę w kopalni, młodego i ambitnego człowieka, wiele czasu i wysił ku poświęcającego samokształceniu, wreszcie polityka uchodzącego w oczach partyjnych kolegów za zbyt pobłażliwego wobec swoich wrogó w. Nietypowa - bo autorska, zawierająca opinie o Edwardzie Gierku i o czasach, w których żył. Autor umieścił w książce liczne dygresje, sensacyjne informacje o zakulisowych poczynaniach działaczy partyjnych, nieznane szczegóły wydarzeń, o których mówiła wówczas cała Polska.

źródło opisu: Iskry, 2002

źródło okładki: skan własny

Mahdi | 2013-03-04

Post scriptum do "Przerwanej dekady" i "Repliki" - książka która ukazała się już po śmierci byłego I sekretarza. Nie tylko dla sympatyków socjalizmu! Janusz Rolicki opisuje w książce życie Wielkiego Polaka jakim niewątpliwie był Edward Gierek. Cześć jego pamięci!

alfi78 | 2018-03-03
Przeczytana: marzec 2018