Krucjata w Europie

8 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Crusade in Europe
historia
Getos

Wydawało mi się, że w rejonie Brukseli nadarza się doskonała okazja przeprowadzenia desantu z powietrza. Postanowiłem zaryzykować... - Dwight David Eisenhower.

źródło opisu: okładka książki

Novik | 2017-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2017

Mocna nominacja w kategorii najnudniejsze wspomnienia wojenne w historii Świata. Pan Generał jawi się tu jako beznadziejny biurokrata. Zapach krwi pojawia się właściwie tylko raz kiedy Ike zwiedza pozostałości z jatki pod Falaise. Zamiast tego mamy raczej mało wartka relację z pracy sztabu i kwatermistrzostwa. Dodajcie sobie do tego jeszcze dość nieznośna politpoprawnosc i kompletny brak poczucia humoru, a w efekcie otrzymacie heroiczna walkę z opadem powieki podczas czytania ostatnich stu stron. Plus wisienka na tym niezbyt udanym torcie w postaci zupełnie niezamierzonego komizmu relacji Ika z Francuzami.