Encyklopedia wojen napoleońskich

83-85660-75-5
Getos

Dzieło monumentalne i na polskim rynku wydawniczym pionierskie. Obszerna prezentacja drogi wojennej Napoleona Bonaparte: od pierwszej kampanii włoskiej aż po Waterloo. Kilkaset stron z ponad tysiącem haseł i bogatym materiałem ilustracyjnym: mapami, planami bitew, rysunkami oraz licznymi fotografiami. Dziesiątki poloników, w tym biogramy polskich generałów i oficerów oraz innych wybitnych postaci politycznych, hasła dotyczące bitew i potyczek z terenu Księstwa Warszawskiego oraz innych, w których szczególnie odznaczyli się Polacy.

źródło opisu: http://www.wydawnictwotrio.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwotrio.pl

Pablo | 2017-11-04
Na półkach: Przeczytane, Historia
Przeczytana: 29 października 2017

To wyjątkowa praca. Encyklopedia jest świetną pomocą do poszerzania wiedzy nad epoką. Biogramy były gromadzone latami przez autora, jak sam napisał w wstępie,odwiedził archiwa 90 departamentów Francji - czyli wszystkich. Również co istotne ta praca jest wyjątkowa również pod względem doboru haseł. Jest uniwersalna i zawiera zagadnienia dotyczące wszystkich państw i księstw epoki a także wszystkich najważniejszych postaci ze wszystkich krajów stron walczących. Według wydawcy dzieło na skalę światową.