Blender: Kompendium

Wydawnictwo: Helion
978-83-246-0824-9
Dariusz

Blender jest najbardziej zaawansowanym darmowym pakietem do tworzenia grafiki trójwymiarowej. Umożliwia wygodne modelowanie za pomocą wielu typów obiektów, stosowanie efektów specjalnych, przygotowywanie realistycznych renderingów, a także udostępnia silnik graficzny do gier oraz liczne funkcje do tworzenia animacji. Pod względem możliwości Blender nie ustępuje komercyjnym produktom, a o zasłużonej popularności tego programu świadczą miliony jego pobrań i nieustannie rosnące grono użytkowników.

Blender. Kompendium to wszechstronny podręcznik z zakresu teorii i praktyki tworzenia modeli i animacji trójwymiarowych skierowany zarówno do początkujących, jak i bardziej zaawansowanych grafików 3D. Dzięki niemu poznasz interfejs i podstawowe funkcje programu Blender, techniki edycji obiektów czy metody przygotowywania materiałów oraz tekstur. Nauczysz się manipulować oświetleniem i kamerami, tworzyć animacje oraz renderować sceny. Dowiesz się także, jak wykorzystać najnowsze funkcje programu Blender, takie jak System Nodes czy Render Layers.

• Interfejs i funkcje programu Blender
• Edytowanie obiektów i tekstu
• Stosowanie Modifiers
• Przygotowywanie materiałów i tekstur
• Modelowanie poprzez mapowanie UV
• Korzystanie z funkcji System Nodes
• Operowanie kamerą i manipulowanie oświetleniem
• Stosowanie efektów fizycznych (m.in. Particles, Soft Body)
• Wprowadzenie do animacji
• Stosowanie filtrów Constraints
• Renderowanie obrazów

Wkrocz w świat trójwymiarowej grafiki programu Blender.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: zdjęcie autorskie