Kino Europy

Wydawnictwo: Rabid
83-88668-16-1
DaiHelsing

Kino Europy to pierwsza polska antologia przekładów poświęconych kinematografii europejskiej, a zarazem pierwsza w Polsce książka na ten temat. Prezentowane w niej teksty zajmują się zarówno kinem dawnym, jak i współczesnym, szczególnie podkreślając związki między artystycznym kształtem filmów a ich uwarunkowaniami ekonomicznymi. Książka adresowana jest głównie do studentów filmoznawstwa, medioznawstwa oraz innych kierunków humanistycznych i nauk społecznych, a także do wszystkich zainteresowanych kinem i problematyką europejską.

źródło opisu: Tylna okładka książki

źródło okładki: własne (skan)

starshefa | 2013-04-14
Na półkach: Przeczytane, 2010