Gdzie jest twój dom, Podróżniku?

Wydawnictwo: Goneta.net
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-62041-54-1
Dominika

Gdzie jest twój dom, Podróżniku?” to część historii o mieszkańcach Edenu. Tu historia się zaczyna. Czytelnik jest pod dużym wrażeniem wyobraźni autora. Sam Krzysztof Dmowski przywiązuje wagę do szczegółów. Nie ma tu zbędnych elementów, które nie byłyby potem w jakiś sposób ze sobą powiązane. Tajemniczość wszystkich postaci oraz historia ich rodzin, które nagle i w niewyjaśniony sposób musiały opuścić swoją jakże piękną i technologicznie mocno rozwiniętą wyspę ciągnie czytelnika do poznawania kolejnych etapów opowiadania. Historia opisywana jest zwarcie, szybko, posiada elementy kryminału i fantasy. Mówi o przyjaźni, miłości, przywiązaniu do tradycji i rodziny. ,Br> Bohaterów poznajemy, kiedy jeszcze nie rozumieją, że są elementami wielkiej układanki, wymyślonej przez swoich pradziadków i to w momencie, kiedy opuszczali Eden. Aktualni bohaterowie — Piotr Tymowski, Mirek Dybicz i Maciek Chudzik, zwany Billym Hazzardem — spotkają się dopiero, kiedy tajemnicza Sekcja XXL zmotywuje ich do wstąpienia w swoje szeregi, a potem do wzięcia udziału w jakiejś tajemniczej misji. Wstąpienie do Sekcji XXL jest przestępstwem, bo sama Sekcja wykonuje dziwne, niezupełnie zgodne z obowiązującym prawem działania, typu porwania, wymuszania i szantaże. Wszystko po to, by doprowadzić prawowitych mieszkańców Edenu do wyspy. Piotr Tymowski jest przygotowywany do swojego zadania przez swojego pradziadka, Tadeusza. Tadeuszowi starczyło sił i życia tylko do osiągnięcia przez Piotra wieku dziesięciu lat, ale nauki i inne tajemnicze moce wystarczyły, żeby Piotr małymi krokami zbliżał się do odkrywania bardzo mocno zakamuflowanej tajemnicy pozostawionej mu przez swojego pradziadka, pokonując przeszkodę w postaci własnego brata, Pawła, milicjanta, który nie wierzy w Eden. W trakcie tej podróży do celu Piotr dowiaduje się, kim naprawdę jest, skąd u niego te tajemnicze wizje, pomagające mu w każdym trudnym momencie drogi i dlaczego wszyscy dookoła tak usilnie mu pomagają osiągnąć cel. W tej książce Eden zostaje odnaleziony i ponownie zamieszkany, ale czy na pewno był opuszczony przez te wszystkie długie lata? Co kryją podziemia wyspy? Skąd wzięła się jej prawdziwa moc? I czy sam Eden miał wpływ na rozwój nauki w kluczowych ośrodkach nauki na Ziemi? Tego można się dowiedzieć tylko doczytawszy niniejszy wolumin do końca. Warto po niego sięgnąć.

źródło opisu: http://www.goneta.net/sklep/product_info.php?cPath=22&products_id=129

źródło okładki: http://www.goneta.net/sklep/product_info.php?cPath=22&products_id=129

Agnieszka Ziętek | 2013-11-20
Przeczytana: 16 listopada 2013

Topos Edenu w literaturze gości nie od dziś symbolizując arkadię, miejsce, za którym skrycie tęskni każdy śmiertelnik i wreszcie jako kraina wiecznej, harmonijnej szczęśliwości. Mimo że motyw ten bywa mniej lub bardziej oklepany, a wręcz przeżuwany zazwyczaj w ten sam nudny już sposób, to muszę przyznać z pełną odpowiedzialnością, że Krzysztofowi Dmowskiemu- autorowi powieści „Gdzie jest twój dom, Podróżniku?”, udało się ów topos odkurzyć, odświeżyć, wypolerować i wreszcie- sprawić, by czytelnik znów świadomie zatęsknił do tej archetypowej krainy.

Autor zabiera nas w podróż do Polski lat 80. co rusz przenosząc nas retrospektywnie do początków wieku XX, gdzie w tajemniczy sposób ulokowane zostały wspomnienia głównego bohatera. Głównych bohaterów poznajemy w nietypowych okolicznościach, gdy ich losy jeszcze nie są ze sobą powiązane, ale już pobudzają ciekawość czytelniczą. Brzmi dziwnie? Nic bardziej mylnego. Książka ta jest wyjątkową historią o poszukiwaniu własnego szczęścia i...