Marksizm-leninizm: nauka czy wiara?

Wydawnictwo: Antyk
83-87809-08-X
propaganda
Noane

Wydawnictwo ANTYK powstało w 1985 roku w podziemiu. Swoją nazwą świadomie nawiązaliśmy do działającej w czasie II wojny światowej AKCJI ANTYK. Głównym celem Akcji Antyk była kontrpropaganda, ukazywanie społeczeństwu zafałszowań propagandy komunistycznej, rzeczywistego oblicza ustroju sowieckiego i prawdziwych zamiarów ZSRR wobec Polski - zmierzających do pozbawienia jej niepodległości. W czasach niewoli komunistycznej i okupacji sowieckiej za udział w Akcji Antyk wszyscy, którym postawiono taki zarzut, dostawali wyrok śmierci.

źródło opisu: www.pwn.pl

źródło okładki: www.pwn.pl