Sensownik matki Polki

Wydawnictwo: G+J
978-83-7778-184-5
literatura piękna
Dominika

Współczesna komedia romantyczna, oparta na faktach i wieloletniej korespondencji Autora z pierwowzorem głównej bohaterki. Młoda Polka, Klaudia, wychodzi za mąż za Amerykanina Davida, który w połowie sierpnia 2001 roku, aby zapewnić byt rodzinie, podpisuje zawodowy kontrakt wojskowy. Niebawem prawdziwa wojna wkracza w życie bohaterki, znającej ją tylko z lekcji historii, i zmusza do odnalezienia się w sytuacji, do której w żaden sposób nie mogła się przygotować.
Kiedy jednak, z pozoru szczęśliwie, kończy się służba męża w Iraku, Klaudia staje przed znacznie poważniejszym niż dotąd wyzwaniem, które podejmuje z humorem, godnością i wyobraźnią, wspierana przez dwie szalone przyjaciółki.

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl/ksiazki,1,31,414,sensownik-matki-polki.html

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/ksiazki,1,31,414,sensownik-matki-polki.html

Marzenas | 2019-07-15
Przeczytana: 01 lipca 2019

W sumie trochę "słabiutka", taka że nie do końca wiadomo o czym się czyta.. coś jakby plecenie co nam ślina na język przyniesie :P jedynie głębię wciągającą poczułam, gdy pojawiły się fragmenty związane z ludżmi, którzy mieszkali na wsi (np. opowieść czołgisty)

MLB | 2014-03-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Czytadła
Przeczytana: 30 marca 2014

Rozczarowanie:(
Książka nudna, przewidywalna, lekka, to komplement na wyrost - gdzie jej do "Anioły muszą odejść".

Muminka | 2013-11-24
Przeczytana: 23 listopada 2013

Po wspaniałej książce fantastycznej pt. Anioły muszą odejść, sięgnęłam po pozycję adresowaną do kobiet. Plusem jest potoczysty język, ciekawa fabuła, i talent narracyjny autora. Niestety historia która miała potencjał- losy polsko amerykańskiego małżeństwa w Polsce- nie spełniła moich oczekiwań. Za dużo wątków, powieść potraktowano jak worek do którego wszystko można wrzucić.

Matka Polka musi sobie radzić z mężem zawodowym żołnierzem, który ma syndrom stresu pourazowego i traci kontakt z rzeczywistością, wychowaniem dwujęzycznego synka, powtórną ciążą, absurdami życia w Polsce. Po drodze mamy bójki, konsultacje z nieortodoksyjnymi wyznawcami pogańskiego kultu Słowian i tym podobne kwiatki. Jednak bohaterka mnie do siebie nie przekonała, tak jak i poważne kwestie poruszane w książce nie zachęciły mnie do lektury. Myślałam, że Lewandowski zgrabnie poprowadzi fabułę, ale się tego nie doczekałam. W sumie książka przeciętna, ale da się przez nią przebrnąć bez bólu głowy.

beataj | 2012-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2012

Trochę zakręcona, trochę szalona, a jednocześnie miejscami niespodziewanie dotykająca trudnych zdarzeń - coś w sam raz na lipcowe przeziębienie. Może tylko koniec ciut zbyt naciągany, ale w sumie pasujący do całości.

Alina | 2012-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2012

To nie jest komedia romantyczna. To jest komedia magiczna. I choć ostatnio pisałam o „Czarach w małym miasteczku”, pragnę zaznaczyć, że te książki nie mają ze sobą nic wspólnego oprócz tego, że obie są na swój sposób bardzo realne. Mają w sobie magię, w którą się po prostu wierzy.

Tytułowa matka Polka jest żoną amerykańskiego żołnierza, który przeżywa traumę po służbie w Iraku. Mają syna, którego ojciec zdaje się nie dostrzegać, pochłonięty grą komputerową i ma kontakt ze Stadasiem jedynie w wirtualnym świecie. Klaudia nie pozwala jednak na to, by ten stan trwał dłużej i opancerzona we własną wiarę i magię w powietrzu rusza do boju z psychiką Davida.

Ostatnio wszystkie książki mi się podobają. Sama nie wiem, co jest tego powodem, ale po raz kolejny powtórzę, że książka Lewandowskiego jest genialna. Poprzednio mówiłam to o „Anioły muszą odejść”, jednak dziś upewniłam się, że jego książki mają w sobie coś niezwykłego. Mieszankę takiej zwyczajnej magii z silnym aż do bólu...

korektorka | 2012-05-21
Przeczytana: 10 maja 2012

Czytadło. Spodziewałam się czegoś lepszego. Właściwie tylko styl pisarski Konrada T. Lewandowskiego sprawił, że nie odłożyłam książki gdzieś w połowie. Magia i nadprzyrodzoność mieszają się z rzeczywistością, ale kombinacje pogańskich rytuałów z katolickimi błogosławieństwami i odradzaniem się ludzi w nienarodzonych dzieciach wywołują u mnie wrażenie fałszu literackiego.
A stwierdzenie, że historia jest "oparta na faktach", to duża przesada (po przeczytaniu komentarza pani będącej pierwowzorem głównej bohaterki).