Marudek i Pogodek na wakacjach czyli jak być szczęśliwym

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne dla Dzieci". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
szczęście
Nikodem

Dwaj bohaterowie prezentują dwa skrajne podejścia do życia: bardzo ostrożne i bardzo odważne. W czasie licznych przygód popadają w tarapaty. Na własnej skórze doświadczają, że każda postawa ma swoje dobre i złe strony. Nie należy bagatelizować niebezpieczeństw, ale też nie można ich wymyślać. Książka ma na celu nauczenie dziecka zaufania do siebie i swoich sądów, dzięki czemu będzie ono mniej podatne na niemądry wpływ kolegów i koleżanek.

źródło opisu: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2008

źródło okładki: http://www.gwp.pl/5552,marudek-i-pogodek-na-wakacj...»

katecz | 2017-03-17
Przeczytana: 17 marca 2017

Dla dzieci 5+

Na początku trochę nas nudziła, na szczęście później akcja trochę przyspieszyła ;-)

Jednak najważniejsze, ze miłe wrażenie pozostało. A teraz łapiemy sie na tym, ze mówimy "mówisz jak Marudek" albo "tak by zrobił Pogodek", wiec czegoś nas ta książka nauczyła, a dzięki dwóm bohaterom łatwiej będzie zapamiętać i wdrażać w życie pozytywne zachowania.

Fajnie, że autorka wymyśliła taki temat dla dzieci, by pokazywać im od najmłodszych lat, jak wiele tak naprawdę zależy od nich samych, od ich nastawienia do życia, np. czy będą sie dobrze bawić czy nie.

Jest to mądre i bardzo pouczające opowiadanie o wakacjach dwóch chłopców.

Marudek i Pogodek są kolegami. Razem ze swoimi rodzicami lecą w Tropiki na wakacje.
Oboje są od siebie zupełnie inni. Kompletne przeciwieństwa.
Marudek ciągle tylko narzeka, wszystko mu nie pasuje, wymyśla przeróżne zagrożenia i niebezpieczeństwa. Nie chce próbować żadnych nowych rzeczy tak bardzo się obawia. Jest po prostu aż nadto ostrożny.
Pogodek natomiast jest ogromnym optymistą. Ze wszystkiego się cieszy, jest żądny przygód, niczego się nie obawia i przez to często wpada w tarapaty.

Książka przedstawia przygody tych dwóch chłopców. Ukazuje nastawienie ostrożnego Marudka oraz szalonego Pogodka. Czytając tą książkę dowiadujemy się, że ani jedno, ani drugie zachowanie nie jest odpowiednie.

Marudek przez swój strach i wieczny zły humor bardzo wiele traci z życia. Chociażby takie fajne wakacje w ciepłych krajach...
Pogodek natomiast przez swój brak ostrożności omal nie doprowadził do tragedii, ponieważ...

Bonnie F | 2016-08-22
Przeczytana: 20 sierpnia 2016