Szukaj, burz, buduj

Wydawnictwo: T. R. Z. Wojciech Trzciński
83-86432-01-2
Spacerolog

Książka powstała z inspiracji dyrektora warszawskiego wydawnictwa TRZ, Wojciecha Trzcińskiego. On pierwszy zaproponował mi napisanie wspomnień, obejmujących okres dzieciństwa, opis przeżyć wojennych, pracę w charakterze dziennikarza i okres fascynacji muzyką : początkowo jazzową, a pod koniec lat 50. rock'n'rollem. To także próba odpowiedzi na pytanie, czym był rock'n'roll dla pokolenia "fruwających marynarek" i dlaczego stał się symbolem przekory, niezależności i swobody. Pierwsza ocena książki wyszła spod pióra Piotra Kaczkowskiego:

To książka dla tych, którzy pamiętają pierwsze utwory Niemena, zespołów Breakout czy SBB, i dla tych, którzy nie wiedzą kogo i dlaczego tak raziły czerwone skarpetki Tyrmanda. To książka o pierwszym festiwalu jazzowym w PRL i pierwszej dyskotece. Wielbicielom rapu i techno odkrywającym dopiero muzykę lat sześćdziesiątych ukaże zupełnie nieznany świat. Pokoleniu "Studia Rytm" uzupełni obraz niezwykłymi szczegółami. To opowieść z pierwszej ręki. Franciszek Walicki był nie tylko świadkiem opisywanych wydarzeń. Był najczęściej ich pomysłodawcą, autorem lub bezpośrednim inspiratorem... Fascynująca autobiografia "ojca" polskiego big-beatu... Niezwykła lektura, niecodzienna lekcja. Nie tylko muzyki.

źródło opisu: http://www.polskirock.pl/rock_p.html

źródło okładki: http://www.bibliotekapiosenki.pl/binaries/multimed...»

pawul | 2015-05-08
Przeczytana: 08 maja 2015

"epitafium na smierć rock 'n' rolla" - ta książka Franciszka Walickiego obok prawd oczywistych zawiera też kłamstwa i pomówienia, szkalowanie i znieważenie. Czytaj o tym tu: franciszekwalicki.blogspot.com/ Walicki to wcale nie jest postać krystaliczna jak niektórzy usiłują to przeforsować ! Czytaj: dyskoteki-deejaye-prl.blogspot.com/p/franciszek-walicki-zrodo-wszelkiego-za.html

Franek Walicki - w PRL był deejayem disco - dyskotekowe beztalencie + komunistycznym działaczem nasłanym przez PZPR wykańczającym polskie dyskoteki !! czytaj więcej tu:

dyskoteki-deejaye-prl.blogspot.com/p/franciszek-walicki-zrodo-wszelkiego-za.html ...

Wiktor Tkaczyk | 2014-09-24
Przeczytana: 24 września 2014

Tytuł pasowałby idealnie do tytułu o roli motywacji, ale niestety książka takich walorów nie posiada.