Jak dyslektyczne dziecko nauczyć czytania

Tłumaczenie: Dorota Kozińska
Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
How to teach your dyslexix child to read
978-83-7404-589-6
poradniki
Ewa

Ty też potrafisz! Jak dyslektyczne dziecko nauczyć czytania składa się z trzech części: * W części pierwszej omówiono poszczególne niedostatki w umiejętności czytania. Opisowi każdego z problemów towarzyszy prawdziwa his toria dziecka, któremu udało się przezwyciężyć trudności. * Z części drugiej dowiesz się, jak wpoić dyslektykowi umiejętność czytania – od przedszkola począwszy, na trzeciej...

Ty też potrafisz!
Jak dyslektyczne dziecko nauczyć czytania składa się z trzech części:
* Z części drugiej dowiesz się, jak wpoić dyslektykowi umiejętność czytania – od przedszkola począwszy, na trzeciej klasie szkoły po dstawowej skończywszy.
Otrzymasz też szczegółowe instrukcje, jak uczyć dziecko fonetyki, ortografii i podziału słów na sylaby.
* Część trzecia obejmuje ilustracje, listy i zestawienia wyrazów, niezbędne w pracy z dzieckiem dyslektycznym.

Wszystkie dzieci dyslektyczne mogą się nauczyć czytać i pisać poprawnie – dzięki tej przystępnej, łatwej w użyciu i pouczającej ksią żce, z której dowiesz się, w jakim tempie powinna przebiegać nauka, jak przezwyciężyć kłopoty dziecka ze skupieniem uwagi, ile ćwicz eń i powtórek wystarczy dziecku do zrozumienia i opanowania materiału, ile wyrażeń słownikowych można mu wpoić w czasie jednej lekcj i, ile stron dziennie zadać do czytania, pisowni ilu słów można go nauczyć przez tydzień, żeby dziecko nie robiło błędów ortografic znych w pracy domowej.
Pamiętajmy jednak, że każdy dyslektyk jest inny. Nauczyciel albo opiekun musi opracować plan lekcji na podstawie uważnych obserwacj i dziecka. Czytanie otwiera przed dzieckiem nowe światy. Dyslektyk nie ma jednak do nich dostępu, a krępująca nieumiejętność czytani a odbiera mu chęć do dalszej nauki. Dzięki temu poradnikowi rodzice i nauczyciele mogą dokonać przełomu w życiu dziecka dotkniętego dysleksją.

Bernice H. Baumer jest członkiem amerykańskiej Orton Dyslexia Society oraz autorką serii podręczników przeznaczonych do nauki dzieci dyslektycznych. Od 25 lat uczy dyslektyków czytać i pisać poprawnie. Mieszka w Indianapolis w stanie Indiana (USA).

źródło opisu: http://www.kdc.pl/jak-dyslektyczne-dziecko-nauczyc...(?)

źródło okładki: http://www.kdc.pl/jak-dyslektyczne-dziecko-nauczyc...»