Warsztaty weneckie w drugiej połowie XV i w XVI wieku. Bellini, Giorgione, Tycjan, Tintoretto.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwerstytetu Warszawskiego
978-83-235-0794-9
sztuka
Montgomerry

Warsztaty weneckie... to pierwsza w Polsce książka prezentująca, uzyskaną dzięki najnowszym badaniom fizykochemicznym, wiedzę o weneckich warsztatach artystycznych, o technikach mistrzów Serenissimy i używanych przez nich materiałach malarskich. Podejmuje również dyskurs z dawną teorią sztuki, prezentując wiele z jej zagadnień, m.in. spór disegno-colorito czy pojęcie non finito, z punktu widzenia praktyki artystycznej. Szczegółowo omawia funkcjonowanie warsztatów artystycznych największych weneckich mistrzów: Giovanniego Belliniego, Giorgiona, Tycjana i Tintoretta.
Książka pomyślana została jako podręcznik dla studentów historii sztuki, dla którch nie było do tej pory publikacji w języku polskim dotyczącej najnowszej wiedzy o technologii dawnego malarstwa; może być jednak również pożyteczną lekturą dla wielbicieli sztuki, chcących - jak dawni dilettanti - poszerzyć swą wiedzę o tajemnice warsztatowe wielkich mistrzów.

źródło opisu: http://www.wuw.pl/ksiegarnia/product_info.php?products_id=4417

źródło okładki: http://www.wuw.pl/ksiegarnia/product_info.php?products_id=4417