Beautiful

Ebury Press
2011-02-17
2011-02-17
9780091940768

Książkę mam już długo na półce i przeczytałam ją już wieki temu, ale chciałam przypomnieć lub co poniektórym przedstawić historię Katie Piper. Do tej pory śledzę jej losy w internecie, jak sobie radzi po tragedii którą przeszła i jak się zmieniła fizycznie na przestrzeni tych kilku lat. Kobieta która pokazuje czym jest siła i wytrwałość🙏 ✏✏✏✏✏✏✏✏✏✏
Katie jest atrakcyjną młodą kobietą, spełniającą się zawodowo jako modelka i prezenterka telewizyjna. Poznaję przez internet pewnego mężczyznę i się w nim zakochuje.
Pewnego dnia jej świat się wali i w jednej chwili traci wszystko. Katie zostaje zgwałcona, a następnie oblana kwasem siarkowym. Wszystko to zostało ukartowane przez jej chorobliwie zazdrosnego chłopaka, opętanego nienawiścią i obsesją na jej punkcie.
Od tamtej pory Katie próbuje odbudować swoje życie i stanąć na nogi.
✏✏✏✏✏✏✏✏✏✏ Każdy dzień był dla niej wielką torturą i walką z nieustającym bólem. Dziś Katie wygląda dobrze, jak dla mnie nadal jest piękną kobietą. Przeszła kilkadziesiąt operacji twarzy i dekoltu. Założyła własną fundację, która pomaga osobom poparzonym. A co najważniejsze poukładała swoje życie osobiste i uczuciowe.💪💪💪

Katie jest atrakcyjną...

Historia młodej, pięknej dziewczyny, która chciała się rozwijać, zdobywać świat i nagle wszystkie jej marzenia, plany legły w gruzach. Poznała chłopaka, dla którego wydawała się całym światem. I poniekąd tak było ponieważ miał bzika na jej punkcie ale w negatywnym tego słowa znaczeniu. Najpierw ją brutalnie zgwałcił, potem pobił a na koniec żeby tego było mało wynajął osobę, która oblała ją kwasem siarkowym.
Dla dziewczyny, dla której najważniejszy był wygląd, która nie wyobrażała sobie żeby wyjść z domu bez makijażu, bez idealnego image świat runął. Nie wyobrażała sobie dalszego normalnego życia. Dzięki swoim bliskim, lekarzowi, na którego trafiła podczas leczenia zaczęła przewartościowywać swoje życie i dostrzegać coś więcej niż tylko opakowanie człowieka. Zaczęła doceniać swoich bliskich, zauważać rzeczy, które wcześniej nic dla niej nie znaczyły.
Tragedia, która ją dotknęła nie mieści się w pojęciu zwykłego człowieka. Jakim trzeba być człowiekiem aby drugiej osobie wyrządzić taką krzywdę. Oprócz uszczerbku na zdrowiu, pozostał w młodej Katie uszczerbek psychiczny. Lęk przed wyjściem z domu, przed poznawaniem nowych ludzi, chorobliwy strach i ataki paniki. To wszystko nie mija z dnia na dzień.
Podziwiam ją za chęć do walki o normalne życie i odwagę żeby znowu wrócić do świata żywych.

Przerażająca i smutna... polecam każdemu.

Przerażająca i smutna... polecam każdemu.

Historia pięknej kobiety Katie Piper, która była młodą, spełniającą się zawodowo, towarzyską, uśmiechniętą dziewczyną. I która ....w jednym dniu nagle to wszystko utraciła. Biograficzna opowieść o najgorszym dniu w jej życiu w którym to, została oblana kwasem. Wszystko to zostało ukartowane przez mężczyznę - chorobliwie zazdrosnego, opętanego nienawiścią i obsesją na jej punkcie byłego chłopaka.
Opowieść przejmująca. Oparta na prawdziwych wydarzeniach.
Przerażająca, szokująca i potworna historia pełna bólu, rozpaczy, żalu, strachu, ale i powracającej powoli odwagi głównej bohaterki. Sprawcy na szczęście zostali ukarani, ale to nie przywrócilo Katie zdrowia, wyglądu i spokoju duszy. Każdy dzień był dla niej torturą kiedy odczuwała przeraźliwe bóle i oglądała swoją poparzoną twarz.... a dawna Katie którą była.... umarła. Kobieta wracała do życia powoli... Na nowo układała życie. Na nowo się uczyła żyć.... Każdy dzień był bardzo szczegółowo odpowiedziany, z perspektywy Katie- jej wspomnień. Było tu pełno łez, wzruszenia,  bezradności ale i oparcia ukochanej rodziny, bez której nie dałaby sobie rady.
Nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazić co musiała ta kobieta przejść, sam atak... operacje, długa rekonwalescencja, diametralna zmiana w życiu ....wieczny strach o swoją przyszłość.... życie. Zadawanie pytań .... dlaczego ja?  Brak akceptacji ze strony społeczeństwa, depresja, przejmująca samotność. Po takim tragicznym wydarzeniu człowiek już nigdy nie wraca całkiem do siebie. Obejrzałam wszystkie programy dokumentalne o tej kobiecie.  Szczerze współczuję, wiem że dzięki genialnej interwencji chirurgicznej Katie wygląda dziś już na szczęście dobrze, przeszła kilkadziesiąt operacji na twarzy i dekoldzie, założyła fundację która pomaga osobom poparzonym i dzięki Bogu poukładała swoje życie osobiste. Podziwiam ją za siłę i odwagę....Dobrze że Bóg sprawił, że do jej życia wróciło jeszcze dobro, miłość i wiara w ludzi i w samą siebie ... uśmiech na nowo rozbłysnął na jej nowej pięknej twarzy.

„Nawet jeśli czasami się uśmiecham, w środku wciąż umieram od nowa.”

„Nawet jeśli czasami się uśmiecham, w środku wciąż umieram od nowa.”

Książka do przeczytania w jeden wieczór. Napisana prostym językiem. Opisuje koszmar przez który przeszła młoda piękna Angielka.

Ciekawa, wzruszająca, smutna historia, którą każdy powinien poznać. Polecam.

Ciekawa, wzruszająca, smutna historia, którą każdy powinien poznać. Polecam.

Podziwiam odwagę, siłę i wytrzymałość Katie.

Książka pełna bólu i cierpienia, ale też przynosi skrawek optymizmu, bo Katie miała szczęście - swoją kochającą rodzinę, która ani na chwilę nie pozwoliła jej zwątpić w sens życia.

Warto sięgnąć po tę książkę, by zabezpieczyć się przed znieczulicą.

Podziwiam odwagę, siłę i wytrzymałość Katie.

Warto sięgnąć po tę książkę, by zabezpieczyć się przed znieczulicą.

Książka ta jest autobiograficznym zapisem wydarzeń jakie miały miejsce w życiu modelki i prezenterki telewizyjnej Katie Piper.
Na samym początku mamy krótkie przypomnienie dzieciństwa dziewczyny, później opowiada nam ona o początkach swojej kariery. Po czym czytelnik zapoznaje się z faktami, które odmieniły życie Katie o 360 stopni. Mamy więc zarówno opisy jak doszło do tragedii, jak i opisy żmudnych zmagań nad zaakceptowaniem siebie na nowo oraz przejecie Katie przez długi proces leczenia.

Z całą pewnością jest to książka, która uświadamia nam jak ważne jest zdrowie. Ważniejsze niż sława, pieniądze, uroda. Jest to także książka o sile młodej kobiety która mimo wielu ran psychicznych powoli odzyskiwała swoje życie. Choć wile zawdzięcza nie tylko sobie ale też ogromnemu wsparciu ludzi, którzy ją kochają.

W takim razie dlaczego tylko pięć gwiazdek?
Po pierwsze: autorka nie jest mistrzynią słowa pisanego. O ile na początku styl pisanie nie przeszkadzał, o tyle na dłuższą metę męczą kilkakrotne powtórzenia tego co było opisane już wcześniej.
Po drugie: nie podobało mi się ciągłe opisywanie swojego strachu przed wyjściem z domu po ataku na jej osobę. Także opisywanie sytuacji mało istotnych. Odnoszę wrażenie, że bardzo chciano aby ta książka na siłę posiadała prawie trzysta stron, choć całość mogłaby spokojnie zawierać się w stu stronach.
Pod koniec książka zwalnia tempo, zaczyna nużyć, a czytelnik wypatruje ile jeszcze zostało do końca...

Ogólnie mówiąc nie jest najgorzej ale cudownie też nie. Książka ta z jednej strony ma swoje momenty, gdzie wzrusza. Z drugiej natomiast posiada nużące fragmenty, które zniechęcają do dalszego poznawania tej historii.

Opinia opublikowana na moim blogu:

Historia młodej kobiety, która została brutalnie zgwałcona i oblana kwasem w biały dzień. Historia, która opowiada o odważnej dziewczynie, która mimo tak tragicznych wydarzeń nie poddała się i wywalczyła sobie piękne życie.
Polecam

Polecam