978-83-933728-8-1
poezja, bruLion, JacPo
poezja
artdeco92

Jacek Podsiadło długo każe czekać swoim czytelnikom na kolejne książki poetyckie. Po "Wychwycie Grahama" z 1999 roku ukazała się jeszcze tylko "Kra" w 2005 i teraz "Pod światło". Czyli cykl twórczy niegdysiejszego poety "Brulionu", któremu zdarzało się wydawać kilka tomików w jednym roku, wynosi obecnie 6-7 lat. Czy oznacza to jakąś istotną zmianę w samej materii poezji tego weterana bojów oharystów z klasycystami? W języku? W głosie? Chyba tak. Czy jest to zmiiana "na lepsze"? A oceń sam, czcigodny Czytelniku. Chętnie napisałbym, że to książka genialna, ale mi nie wypada, bo to właśnie ja, Jacek Podsiadło, Wasz piewca prywatności i zaczepiacz papieża, piszę tu sobie taką notkę na temat swojej nowej książki. Nie miał mi kto napisać, to musiałem sam.

źródło opisu: www.ksiazka.net

źródło okładki: www.ksiazka.net

Sylwester1955 | 2014-01-19
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam

Doskonałe, delektuję się tymi wierszami jako posiadacz kilku jego tomów wierszy. Do powieści nie mogę się przekonać.

Capricorn | 2015-11-20
Karol Graczyk | 2015-01-04