Bogowie są śmiertelni

Książka jest przypisana do serii/cyklu "SF". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Almaz
bookazine, Almaz
zuzankawes

Jedna odpowiedź – ukryta wśród wielu tajemnic, Jeden człowiek – Escobar, Jeden cel – zemsta, Jedna myśl – zabić wszystkich, którzy staną mu na drodze. Tym, którym władza i pieniądze pozwoliły stać się nieśmiertelnymi, strach zajrzał w oczy. Powrócił Escobar – dawny żołnierz, przemytnik, awanturnik: człowiek, któremu odebrali wszystko, grzebiąc go w pustelni na zapomnianym...

Jedna odpowiedź – ukryta wśród wielu tajemnic,

Jeden człowiek – Escobar,

Jeden cel – zemsta,

Jedna myśl – zabić wszystkich, którzy staną mu na drodze.

Tym, którym władza i pieniądze pozwoliły stać się nieśmiertelnymi, strach zajrzał w oczy. Powrócił Escobar – dawny żołnierz, przemytnik, awanturnik: człowiek, któremu odebrali wszystko, grzebiąc go w pustelni na zapomnianym księżycu Eltenery. Powrócił, a wraz z nim przybyły zniszczenie i śmierć. Nikt dotąd nie miał odwagi stanąć naprzeciw potężnego militarnie i politycznie wroga, ale też nikt nie był tak bezwzględny jak Escobar. Na planecie Eltenera dzieją się dziwne rzeczy: tajemnice stają się groźne dla „nietykalnych” na Ziemi, garstka buntowników walczy z armią Kongregacji, umarli zmartwychwstają, trwa handel kwiatami pamięci, rodzi się nowy Bóg. A w tym wszystkim Escobar śmiercią wrogów znaczący drogę ku swojemu przeznaczeniu.

Odpowiedz na pytanie…

A jeśli nadejdzie taka chwila, że będziesz musiał umrzeć,

a jeśli taka chwila nadejdzie?...

źródło opisu: http://www.sklep.wydawnictwo-almaz.pl/pl/p/Bogowie...(?)

Beata | 2014-09-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Papierowe

Każdy może być bogiem?

Rzymska tradycja odbywania uroczystej triumfalnej procesji między innymi obejmowała obecność niewolnika tuż za plecami uhonorowanego tym zaszczytem wodza. Niewolnik przez cały czas szeptał triumfatorowi do ucha: „Pamiętaj, że jesteś tylko człowiekiem”, przekłuwając balon samozadowolenia i pychy dowódcy, przypominając mu, że walczył i zwyciężał nie dla siebie, a dla chwały Rzymu. Echo tego motywu pobrzmiewa w powieści Grzegorza Drukarczyka, stanowiąc niezmiennie aktualne przesłanie dla rządzących. I jeśli uznać, że jedną z funkcji fantastyki jest w jakimś stopniu prognozowanie przyszłości i ostrzeganie przed cywilizacyjnym brnięciem w ślepy zaułek, to „Bogowie są śmiertelni” spełniają to zadanie znakomicie, w sztafażu space opery pokazują nam obraz przyszłości naszej cywilizacji, obraz groteskowy i ponury, i na dodatek wcale nie nieprawdopodobny.
Głównym bohaterem powieści jest Escobar, dawny żołnierz, awanturnik i przemytnik, w tzw. pewnych kręgach...

MaciejLiteon Strzępa | 2016-07-10
Przeczytana: 08 lipca 2016

Pomysł i wykreowany świat to mocne strony tej książki. Można by się czepiać niełatwego w odbiorze języka. Jednak akcja jest na tyle wartka, że prawie się tego nie zauważa. Świat, na którym dzieje się akcja, tak obcy a jednak po bliższym spojrzeniu znajomy. Krwawe zasady, przemoc i pogoń za władzą i pieniądzem. Bohater będący typowym produktem takiego układu, który jednak chce coś zmienić. Interesujące i dość niespodziewane zakończenie.
Podsumowując nie żałuję czasu spędzonego w świecie Escobara.

| 2012-03-04
Przeczytana: 24 lutego 2012

Fidel-F2 | 2015-11-20

Trudna w odbiorze, wciągałem się przez 1/3 książki i były momenty, gdy byłem blisko odpuszczenia sobie. Nie do końca wszystko załapałem, tak mi się wydaje. Pewne rzeczy mam za zupełnie odczapne i bezpotrzebne. Niemniej z perspektywy zakończenia, główna idea intrygi bardzo interesująca. Język miejscami zgrzytliwy, styl mało klarowny. Nie żałuję czasu poświęconego bo końcówka daje satysfakcję, ale praca była ciężka.

Łukasz Pilarski | 2012-03-02

Świetna książka. Napisana trudnym językiem, sprawiająca sporo problemów na samym początku, niewiele tłumacząca i wymagająca od czytelnika skupienia, ale warta włożonego w jej przeczytanie wysiłku.

Silaqui | 2012-07-24
Przeczytana: 21 marca 2012

Iscariote | 2012-03-31

Natalia | 2012-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2012

Długo zastanawiałam się jak ocenić "Bogowie są śmiertelni". Na początku chciałam przyznać 1/10, no ale końcówka lektury zmusiła mnie, żeby zwiększyć trochę moją ocenę. Książka od początku mi się nie podobała. Dużo osób opisuje, że pierwsze strony są nie do przebrnięcia, i mają rację, a dla mnie dodatkowo reszta lektury też nie była łatwa i ledwie zmusiłam się do jej dokończenia. Totalnie nie mój język, myślenie, rozwój akcji. Trochę się zniechęciłam do tego nowego cyklu wydawnictwa Almaz, mam nadzieję, że kolejna książka Nancy Kress będzie lepsza.

LordVaderJunior | 2017-04-27
Valanthe | 2016-12-22